Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wiadomości z ratusza

Tu mieszkasz! Tu płacisz! Tu korzystasz!

BNP-misja-sam-800x600

Kolejny raz władze Wągrowca namawiają swoich mieszkańców do płacenia podatku w miejscu, w którym faktycznie mieszkają. Przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego wystarczy wpisać miejsce zamieszkania, a nie miejsce zameldowania.

Jednym z głównych źródeł dochodów miast i gmin są wpływy z tytułu udziałów w podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Im więcej ich wpłynie do miejskiej kasy tym więcej środków na realizację kolejnych zadań. To pieniądze na realne inwestycje, które podniosą standard życia wszystkich mieszkańców miasta oraz pomogą znacząco w dokończeniu projektów zaplanowanych na 2021 rok.

Jeśli chcesz aby dzieci uczyły się w ładniejszych i lepiej wyposażonych szkołach, aby miały dogodne warunki do uprawiania sportu i rozwijania swoich zainteresowań, aby drogi po których jeździmy były lepsze – zapłać podatek w Wągrowcu i tym samym wpłyń na poprawę swojego codziennego życia i funkcjonowania. – Wypełnienie bardzo prostego formularza zdecyduje o tym czy 38% podatku dochodowego mieszkańca zasili nasz budżet i pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o rozwój miasta – mówi Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Rozliczenie PIT w Wągrowcu jest bardzo proste. Nie trzeba zmieniać swojego miejsca zameldowania. Jeśli mieszkasz w Wągrowcu, to złóż swoje roczne rozliczenie w Urzędzie Skarbowym w Wągrowcu i poinformuj o tym swojego pracodawcę.

W zeznaniu rocznym należy zaktualizować dane adresowe i w formularzu ZAP-3 wpisać aktualne miejsce zamieszkania. Wypełnienie formularza jest proste i bezpłatne. ZAP-3 można złożyć razem z rocznym zeznaniem podatkowym PIT, a także w dowolnym czasie jako odrębny formularz. Dzięki temu dochody z Twojego podatku dochodowego (PIT) zasilą budżet Wągrowca – miasta w którym mieszkasz.

Dodatkowo, na miejskiej stronie https://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/wspieramy-lokalnie dostępny jest bezpłatny, innowacyjny program rozliczania podatków PITax.pl Łatwe podatki. Założeniem programu „Wspieraj lokalnie” przygotowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jest zachęcenie podatników do rozliczania podatku w Wągrowcu, a także umożliwienie przekazania 1% podatku dochodowego na działalność organizacji pozarządowych pracujących na rzecz lokalnej społeczności.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

12 przeuroczych DZIAŁEK NAD JEZIOREM w dobrej cenie. Są IDEALNE na letni WYPOCZYNEK! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Zawieź MAKULATURĘ NA WYSYPISKO – dostaniesz DRZEWKO

Remigiusz Priebe

ZMARŁY u nas 2 osoby chorujące na COVID-19. Mamy też 3 nowe ZAKAŻENIA [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul