Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POKŁÓCILI SIĘ O PIENIĄDZE. TOMASZ M. USŁYSZAŁ ZARZUT ZABÓJSTWA

Grozi mu dożywocie.

– 43-letni Tomasz M., który w czwartek w Wągrowcu śmiertelnie ugodził nożem swojego 37-letniego szwagra, usłyszał już zarzut zabójstwa – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznika Prokuratur Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Tomasz M. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa, czyli zarzut z art. 148 kodeksu karnego, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia przed prokuratorem.

Między mężczyznami, czyli ofiarą i sprawcą, wywiązała się kłótnia na tle pewnych rozliczeń finansowych. Kłótnia ta doprowadziła do tego, że podejrzany wyszedł w trakcie rozmowy do kuchni, wyciągnął z szuflady nóż i ugodził pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Pomimo pomocy, wezwanej przez obecne na miejscu córkę i żonę ofiary, mężczyzny nie udało się uratować.

Po zabójstwie Tomasz M. uciekł, a policja rozpoczęła poszukiwania. W obławie brało udział około 100 funkcjonariuszy z Wągrowca i Poznania. 43-latka udało się zatrzymać po kilku godzinach.

W chwili zatrzymania Tomasz M. miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Był karany już wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu i za przestępstwo w ruchu drogowym: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

Prokuratura będzie składała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Wągrowiec

Ścigany został zatrzymany kilkanaście minut przed godz. 20.00.Wczesnym popołudniem w jednym z mieszkań w Wągrowcu doszło do rodzinnej sprzeczki. 43 letni Tomasz M. śmiertelnie ugodził nożem swojego 37 letniego szwagra. Podejrzany uciekł z mieszkania ofiary zamin dojechał na miejsce zaalarmowany patrol.Policjanci z Wągrowca ogłosili alarm i rozpoczęli obławę. Z Pozania dotarła także grupa pościgowa z Oddziału Prewencji Policji. Tuż przed godz. 20.00 w centrum Wągrowca, u zbiegu ulic Jeżyka i Średniej Tomasz M. został zatrzymany przez dwóch policjantów z Gołańczy, którzy także brali udział w obławie.

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Czwartek, 10 września 2020
Policja opublikowała film z doprowadzenia Tomasza M. na komendę.

Przypomnijmy, że w czwartek 10 września około godziny 15. w jednym z mieszkań na Berdychowie 43-letni Tomasz M. śmiertelnie ugodził nożem innego mężczyznę. Sprawca uciekł.

Została zorganizowana policyjna obława. Do Wągrowca została skierowana grupa pościgowa z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Rzecznik wągrowieckiej policji Dominik Zieliński poinformował nas, że w akcji brało udział 70 policjantów z Wągrowca oraz 24 policjantów z Poznania.

W mieszkaniu doszło do awantury między dwoma mężczyznami. Tomasz M. ugodził nożem 37-latka, który mimo reanimacji zmarł.

Sprawca był w przeszłości już karany za inne przestępstwa, między innymi za kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbon.

Ofiara to szwagier zabójcy. W mieszkaniu żyła trzyosobowa rodzina: 37-latek, jego żona i córka, a Tomasz M. pomieszkiwał u nich.

Mężczyzna został ujęty około godziny 19.45, gdy szedł w okolicach zbiegu ulic Średniej i Jeżyka. Został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Źródło: PAP, Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu, Wielkopolska Policja

Czytaj także

OKRADŁ gospodarstwo rolne SĄSIADA. Wpadł przez MONITORING

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: W budżecie obywatelskim WYGRAŁ projekt „BUDOWA SKATEPARKU w Parku 600-lecia”

Krzysztof Czapul

RESPIRATOR stacjonarny dla wągrowieckiego szpitala

Redakcja