Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

TO BYŁA PRÓBA ZABÓJSTWA! Prokuratura postawiła zarzuty kierowcy, który celowo potrącił mężczyznę

Sprawcy grozi nawet 25 lat więzienia.

Do tego incydentu doszło we wtorek 30 czerwca około godziny 20.00. W Rogoźnie 25-letni kierowca srebrnego samochodu marki BMW potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy. Informowaliśmy o tym w artykule POTRĄCIŁ PIESZEGO I UCIEKŁ! ŚCIGA GO POLICJA!

Już wtedy spekulowano, że obaj mężczyźni się znali, a do potrącenia doszło celowo. Na szczęście poszkodowany 20-latek, mimo odniesionych obrażeń, przeżył.

Ustalenia śledczych w tej sprawie opisuje najnowsza „Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka”.

25-letni mieszkaniec gminy Rogoźno rozstał się ze swa partnerką, z którą czas jakiś zamieszkiwał i miał z nią dziecko. Związek jednak się rozpadł, a wśród powodów była zazdrość i dość gwałtowny charakter rogoźnianina. Po pewnym czasie kobieta postanowiła związać się z innym mężczyzną.

Fatalnego dnia były partner kobiety zauważył parę na spacerze. Prowadzili wózek z dzieckiem. Mężczyzna zatrzymał swoje BMW, wyskoczył z niego i ciężko pobił nowego partnera swojej byłej dziewczyny. Następnie odjechał, ustawił auto w ukryciu i obserwował parę.

Tymczasem pobity 20-latek odprowadził kobietę i dziecko do domu, a potem poszedł jedną z ulic Rogoźna. Na to tylko czekał agresor, który ruszył samochodem za mężczyzną. Gdy uznał, że moment i miejsce są odpowiednie, docisnął gaz, wjechał na chodnik i potrącił idącego. Po wszystkim uciekł, pozostawiając ranną ofiarę.

Przechodnie wezwali pogotowie, a potrącony mężczyzna trafił do szpitala. Jednocześnie policjanci sprawdzili nagranie ze znajdującej się w pobliżu kamery monitoringu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane.

Jak donosi Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka, prokurator nie miał wątpliwości i postawił kierującemu samochodem BMW zarzut usiłowania zabójstwa, natomiast sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 8 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek MOTOCYKLISTY w Gołańczy. Stan mężczyzny jest POWAŻNY. Do SZPITALA zabierze go LPR

Krzysztof Czapul

Mężczyzna w samych MAJTKACH biegał nad jeziorem. Interweniowała POLICJA

Krzysztof Czapul

W tych STACJACH DIAGNOSTYCZNYCH w sobotę SPRAWDZISZ ZA DARMO ŚWIATŁA w samochodzie

Remigiusz Priebe