serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Wyczekiwana rewitalizacja targowiska miejskiego przy ulicy Gnieźnieńskiej coraz bliżej. Wszystko to za sprawą otrzymanego przez nasze miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wągrowiec otrzyma nieco ponad 2,5 miliona na zadanie pod nazwą „Modernizacja targowiska miejskiego w Wągrowcu – etap I” . Kwota ta pokryje aż 98 procent wartości zadania. Inwestycja ma zostać zrealizowana w formuje „zaprojektuj i wybuduj”.

Z uwagi na duży teren targowiska, zakres prac modernizacyjnych tego miejsca został podzielony na etapy. W ramach I etapu – na który nasza gmina otrzymała dotację – przewiduje się na terenie części targowiska m.in.:

– roboty związane z kanalizacją deszczową, sanitarną oraz instalacją wodociągową i elektryczną (w tym m. in. oświetlenie terenu, oświetlenie wiat oraz wykonanie przyłączy);

– demontaż pokryć dachowych starych wiat (eternitu) i jego wymianę;

– budowę nowych wiat;

– wykonanie utwardzenia terenu kostką brukową m.in. ciągów pieszych, miejsc targowych,

– budowę WC przystosowanego do aktualnych wymagań i bez barier komunikacyjnych.

– Dzięki tej inwestycji warunki handlu na miejskim targowisku znacząco się poprawią. Jako miasto dążyliśmy do tego, żeby zarówno sprzedający jak i klienci mogli korzystać z tego obiektu w możliwie najbardziej komfortowy sposób – mówił burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja