serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

W drugiej połowie września w Wągrowcu doszło do trzech włamań.

W nocy z 22 na 23 września sprawcy za cel obrali sobie kiosk przy ulicy Lipowej w Wągrowcu. Po uszkodzeniu rolet i okna, z wnętrza kiosku sprawcy ukradli papierosy różnych marek.

Policjanci wykonywali również czynności do sprawy włamania do urządzeń służących do gier, które ustawione były przy klubie nad Jeziorem Durowskim.

W poniedziałkową noc 25 września, kilkanaście minut po północy, naoczny świadek zaalarmował policjantów o osobach włamujących się do kiosku przy ulicy Lipowej – tego samego, do którego włamano się dwa dni wcześniej. Tym razem włamywacze oprócz papierosów ukradli także kartki zdrapki LOTTO.

Policjanci, którzy miejscu zjawili się chwilę po zgłoszeniu, zauważyli dwie zamaskowane osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Po drodze sprawcy zaczęli gubić skradzione fanty.

Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali jednego ze sprawców. Następnego dnia ustalono i zatrzymano jeszcze dwie osoby. Najstarszy z nich 20-letni mężczyzna podejrzany jest o dokonanie wszystkich trzech włamań, dodatkowo w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie nieznaczną ilość metamfetaminy, więc będzie też odpowiadał za posiadanie narkotyku.

We włamaniach w różnych dniach towarzyszyły mu pozostała dwie osoby 18-letni mężczyzna i 17-letnia kobieta, oboje również są mieszkańcami Gniezna. Wszystkim postawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja