Okno na Wągrowiec
Edukacja Społeczeństwo Wiadomości

„Super Wiewiórka” nauczy młodzież zdrowia, bezpieczeństwa, tolerancji [FOTO]

artdent baner

Wczoraj w sali sesyjnej starostwa powiatowego zainaugurowano program edukacyjny „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby PCK ” dla młodzieży wczesnoszkolnej, który został opracowany przez Zarząd Główny PCK.

Sposób realizacji programu oraz korzyści wynikające z niego dla uczestników przedstawił Jan Maćkowiak – prezes PCK w Wągrowcu, który powitał wicestarostę Michała Piechockiego, kierownika wydziału spraw obywatelskich i zdrowia Barbarę Linetty, realizatorów programu i przedstawicieli placówek oświatowych z terenu powiatu wągrowieckiego.

Program realizowany jest przez przedstawicieli instytucji i służb, którzy bezinteresownie prowadzą wykłady z zakresu: zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, przyrody, humanitaryzmu, żywienia i tolerancji.

W realizację programu włączyły się: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa PSP, Komenda Powiatowa Policji, Nadleśnictwo Durowo, Naturehouse, lekarz stomatolog – Arun Goel, I Liceum Ogólnokształcące i PCK.

Materiały edukacyjne dla młodzieży ufundował Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

– Staramy się docierać na każdej płaszczyźnie, aby promować zdrowie i bezpieczeństwo – powiedział Michał Piechocki – wicestarosta wągrowiecki.

JM

Czytaj także

ZABIŁ SWOJEGO PSA SIEKIERĄ! 43-latkowi z Żelic grożą trzy lata więzienia

Redakcja

2 nowe zakażenia koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Redakcja

Mamy 4 nowe zakażenia koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Redakcja