Okno na Wągrowiec


Edukacja Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

Stypendia i nagrody dla NAJZDOLNIEJSZYCH uczniów z Wągrowca [ZDJĘCIA]

Najzdolniejsi uczniowie miejskich szkół podstawowych po raz czwarty odebrali od burmistrza  Wągrowca stypendia i nagrody.

Wsparcie finansowe za wyniki i osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 odebrało z rąk burmistrza Jarosława Berendta 47 uczennic i uczniów.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa, związane z epidemią koronawirusa, w uroczystości, która wczoraj, we wtorek 29 września odbyła się w sali koncertowej wągrowieckiej szkoły muzycznej wzięli udział jedynie nagrodzeni i wyróżnieni w towarzystwie jednego rodzica lub opiekuna.

W tym roku szkolnym 40 uczennic i uczniów będzie otrzymywało, przez kolejne 10 miesięcy, stypendium w wysokości 200 złotych, a 7 osób otrzyma jednorazową nagrodę w kwocie 1000 zł. W budżecie Miasta Wągrowca na wypłatę stypendiów oraz nagród, za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020, zostanie przeznaczona kwota 87 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującą w roku szkolnym 2019/2020 uchwałą w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”, beneficjentami stypendium są uczniowie szkół podstawowych od IV klasy, których średnia na świadectwie wynosiła przynajmniej 5,90. W przypadku nagród są to absolwenci, którzy ukończyli szkołę podstawową ze średnią ocen powyżej 5,90 oraz laureaci wysokiej rangi konkursów przedmiotowych.

Wydarzenie uświetnił występ muzyczny przygotowany przez Karola Grynkowskiego, nauczyciela szkoły muzycznej w Wągrowcu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Znamy WARIANTY TRASY S11 pod Rogoźnem i Budzyniem. Nie wszystkie są dla wągrowczan korzystne [GRAFIKA]

Remigiusz Priebe

MIASTO ZATŁOCZONE: Po decyzji o zamknięciu cmentarzy WĄGROWCZANIE RUSZYLI NA GROBY

Remigiusz Priebe

Trwa RENOWACJA zabytkowych GROBOWCÓW na cmentarzu starofarnym w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Redakcja