serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Strzelcy gotowi do zimy [FOTO]

„Akcja Zima” – to cyklicznie prowadzone działania Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomnych w Wągrowcu.

W miniony poniedziałek o godzinie 16.00 do Komendy Powiatowej Policji przybyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomni Wągrowiec. Dowódca Kpt. ZS Krzysztof Drewicz po uprzednim uformowaniu oddziału, złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu insp. Macieja Kusza meldunek o rozpoczęciu „Akcji Zima 2023-2024”.

„Strzelcy” w trakcie jej trwania są w kontakcie z służbami odpowiedzialnymi za ratowanie życia i zdrowia osób. Współpraca wągrowieckiego oddziału Strzelca polega m. in na kontakcie z Policją. Dobrą praktyką jest stały kontakt dowódcy oddziału z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych KPP w Wągrowcu, do którego trafiają niepokojące sygnały o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji, gdzie pomóc może dzielnicowy.

Działania na rzecz osób bezdomnych i wymagających pomocy w związku z warunkami atmosferycznymi, są stale prowadzone przez służby w okresie niskich temperatur. Moralnym obowiązkiem każdego jest udzielenie pomocy pozostającej na mrozie osoby, która może wymagać opieki. Taka pomoc polega chociażby na krótkim zainteresowaniu i wezwaniu pomocy dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja