serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

ŚMIERĆ na torach w świąteczny poranek. W zderzeniu auta z pociągiem ZGINĘŁA starsza KOBIETA [ZDJĘCIA]

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 4 kwietnia na przejeździe kolejowym w Rożnowie.

Wielkanocny ranek, 4 kwietnia, godzinie 9.18. Wtedy to straży pożarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Cmentarnej w Rożnowie (gmina Oborniki) pociągu osobowego relacji Poznań Główny – Piła Główna z samochodem osobowym marki citroen saxo.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że skład pociągu znajdował się na torowisku, około 500 metrów od przejazdu kolejowego w kierunku Piły. Na torowisku znajdował się również zmiażdżony samochód osobowy, w którym znajdowała się kierująca tym autem kobieta – wyjaśniają strażacy.

Niestety, starsza kobieta zginęła na miejscu. Żaden z 32 pasażerów oraz dwóch członków załogi pociągu nie został ranny. Czterem pasażerom podróżującym składem transport zapewnił przewoźnik, a pozostali pasażerowie kontynuowali podróż we własnym zakresie.

Na okres działań ratowniczych linia kolejowa relacji Poznań – Piła została zablokowana. Skład pojazdu po zakończonych działaniach przedstawicieli kolei, został odholowany na bocznicę kolejową w Obornikach. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, Straż Ochrony Kolei oraz przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu składu pociągu pod względem osób poszkodowanych, podaniu piany ciężkiej pod wrak pojazdu. Po zakończeniu działań przez prokuratora oraz policję działania straży polegały na wykonaniu dostępu i wydobyciu ciała kobiety z wraku samochodu, a następnie przekazaniu firmie pogrzebowej – relacjonują strażacy.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Walczak

Czytaj także

Wypadek w gospodarstwie rolnym. Nie żyje 42-latek przygnieciony przez siewnik

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszła od nas Anna Pospychała

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł od nas Kazimierz Lech

Redakcja