Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RYNEK PRACY: Wreszcie SPADEK liczby BEZROBOTNYCH w powiecie

BNP-misja-sam-800x600

Dane o liczbie zarejestrowanych osób bezrobotnych opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu.

Poprawiła się sytuacja na wągrowieckim rynku pracy. W marcu bezrobocie w powiecie wreszcie spadło, po wcześniejszych czterech miesiącach sporych wzrostów.

W ostatnim dniu minionego miesiąca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1418 osób, czyli aż o 82 mniej, niż na koniec lutego. To jednak wciąż sporo więcej, niż przed uderzeniem pandemii – na koniec marca ubiegłego roku liczba osób zarejestrowanych w wągrowieckim PUP-ie wynosiła zaledwie 1281 osób.

W minionym miesiącu zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy 157 nowych bezrobotnych, w tym samym czasie z ewidencji zostało skreślonych 239 osób. Równocześnie nieco zmalała liczba ofert pracy – w marcu pracodawcy zgłosili ich tylko 69, czyli o 12 mniej, niż w lutym.

Najwięcej osób bezrobotnych mieszka w samym Wągrowcu – 537. W gminie wiejskiej Wągrowiec jest 242 takich osób, 72 jest ich w gminie Wapno, 110 w gminie Damasławek, 179 w gminie Gołańcz, 160 w gminie Skoki i 118 w gminie Mieścisko.

Stopa bezrobocia dla powiatu wągrowieckiego w lubym 2021 roku (podawane są wyniki sprzed miesiąca) wynosiła 6,2% (wzrost o 0,3 punktu procentowego), przy 4,0% (+0,1) w województwie wielkopolskim i 6,5% (bez zmian) w całym kraju.

Źródło: PUP Wągrowiec
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe