Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RYNEK PRACY: JUŻ 1,5 TYSIĄCA BEZROBOTNYCH w powiecie. Rekordowy wzrost w lutym

BNP-misja-sam-800x600

Dane o liczbie zarejestrowanych w styczniu osób bezrobotnych opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu.

Coraz trudniejsza jest sytuacja na lokalnym rynku pracy. W lutym 2021 roku bezrobocie w powiecie wągrowieckim czwarty miesiąc z rzędu wzrosło i jest to wzrost niemal dwukrotnie wyższy, niż ten odnotowany w styczniu.

W ostatnim dniu minionego miesiąca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było aż 1500 osób, czyli o 84 więcej, niż na koniec stycznia. Warto przypomnieć, że niemal rok temu, jeszcze przed uderzeniem pandemii czyli na koniec marca 2020 r., liczba osób zarejestrowanych w wągrowieckim PUP-ie wynosiła zaledwie 1281 osób.

W lutym zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy 206 nowych bezrobotnych, w tym samym czasie z ewidencji zostały skreślone 122 osoby. Równocześnie wzrosła liczba ofert pracy – w lutym pracodawcy zgłosili ich tylko 81, czyli aż o 58 więcej, niż w styczniu.

Najwięcej osób bezrobotnych mieszka w samym Wągrowcu – 561. W gminie wiejskiej Wągrowiec jest 256 takich osób, 80 jest ich w gminie Wapno, 129 w gminie Damasławek, 187 w gminie Gołańcz, 166 w gminie Skoki i 121 w gminie Mieścisko.

Stopa bezrobocia dla powiatu wągrowieckiego w styczniu 2021 roku (podawane są wyniki sprzed miesiąca) wynosiła 5,9% (wzrost o 0,2 punktu procentowego), przy 3,9% (+0,2) w województwie wielkopolskim i 6,5% (+0,3) w całym kraju.

Źródło: PUP Wągrowiec
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe