Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wraca do poziomu sprzed pandemii

Dane o liczbie zarejestrowanych w październiku osób bezrobotnych opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu.

W październiku bezrobocie w powiecie wągrowieckim trzeci miesiąc z rzędu spadało. W ostatnim dniu minionego miesiąca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1316 osób, czyli o 62 mniej, niż na koniec września.

Przypomnijmy, że od kwietnia liczba bezrobotnych w naszym powiecie rosła, osiągając w lipcu poziom 1496 osób. Od tego momentu jednak bezrobocie zaczęło u nas spadać i blisko jest już poziomu, który odnotowano w powiecie wągrowieckim w marcu, gdy w urzędzie było zarejestrowanych 1281 osób.

W październiku zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy 197 nowych bezrobotnych, w tym samym czasie z ewidencji zostało skreślonych 259 osób. Równocześnie spadła liczba ofert pracy – w październiku pracodawcy zgłosili ich 53, czyli o 22 mniej, niż we wrześniu.

Najwięcej osób bezrobotnych mieszka w samym Wągrowcu – 497. W gminie wiejskiej Wągrowiec jest 225 takich osób, 67 w gminie Wapno, 116 w gminie Damasławek, 151 w gminie Gołańcz, 154 w gminie Skoki i 106 w gminie Mieścisko.

Stopa bezrobocia dla powiatu wągrowieckiego we wrześniu (podawane są wyniki sprzed miesiąca) wynosiła 5,7% (spadek o 0,3%), przy 3,7% w województwie wielkopolskim i 6,1% w całym kraju.

Źródło: PUP Wągrowiec

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

Prawie 2 LATA WIĘZIENIA dla GRAŻYNY FIETZ za nieudzielenie pomocy i PORZUCENIE CIAŁA WASYLA W LESIE. Wyrok jest prawomocny

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul