Okno na Wągrowiec

Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Ruszył BAZAREK ŚWIĄTECZNY na wągrowieckim Rynku [ZDJĘCIA]

Dzisiaj stoiska były czynne tylko przez trzy godziny, ale na bazarek można się wybrać jeszcze w sobotę i niedzielę.

Kilkadziesiąt kolorowych stoisk oferujących w sprzedaży świąteczne stroiki, ozdoby choinkowe, wykonane ręcznie upominki oraz tradycyjne przysmaki, a do tego płynąca z głośników muzyka oraz blask świątecznej iluminacji – wszystko to czeka na osoby, które odwiedzą wągrowiecki Rynek.

Bazarek był czynny dzisiaj od godziny 17. do 20, ale będzie funkcjonował jeszcze w sobotę 19 grudnia w godzinach od 11. do 20. oraz w niedzielę 20 grudnia od 11. do 16.

Świąteczne jarmarki w Wągrowcu mają już kilkuletnią tradycję. Pandemia nie pozwoliła jednak w tym roku zrealizować przyjętej przez poprzednie lata formuły. Dlatego tym razem zdecydowano się wyłącznie na bazarek, zamiast tradycyjnego jarmarku wzbogacanego o występy artystów na żywo i liczne atrakcje dla dzieci.

Organizator, czyli Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, dołożył wszelkich starań, aby zakupy w tym miejscu były bezpieczne. Stoiska handlowe są od siebie oddalone, a na płycie Rynku znajdują się wyznaczone miejsca do dezynfekcji rąk. Odwiedzający muszą pamiętać o podstawowych zasadach, do których już wszyscy zdążyli przywyknąć, czyli noszeniu maseczki i utrzymywaniu dystansu społecznego.

– Uruchomiliśmy bazarek z myślą o mieszkańcach, którzy pomimo pandemii chcą poczuć świąteczną atmosferę oraz o handlowcach dla których może być to jedna z niewielu okazji aby sprzedać towar – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

W tym roku, decyzją władz miasta, handlujący zostali zwolnieni z opłaty za stoiska, co ma ich jeszcze bardziej wesprzeć w dobie pandemicznych obostrzeń.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe

UWAGA! OSZUST próbuje OKRAŚĆ EKSPEDIENTÓW w Wągrowcu i okolicy!

Remigiusz Priebe

WĄGROWIEC: Od poniedziałku AUTOBUSY WRACAJĄ na ulice miasta

Remigiusz Priebe