Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Rusza składanie wniosków o dodatek węglowy [WNIOSEK]

kondolencje majchrzak

W Wągrowcu oraz innych gminach naszego powiatu miejscem, gdzie przyjmowane są wnioski na dodatek węglowy są tamtejsze ośrodki pomocy społecznej.

Przypomnijmy, że 3 tys. zł trafi do osób, które ogrzewają swoje domostwa węglem i zadeklarowały to w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Mieszkańcy Wągrowca wniosek o dodatek węglowy będą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wągrowcu przy ulicy Krótkiej 4c, w godzinach: w poniedziałki od 8:00 do 17:00, od wtorku do czwartku w godzinach 7:30 – 15:30, w piątki 7:30 – 14:30. Informacji można uzyskać pod numerami telefonów: +48 67-262-08-85, +48 67-262-28-88, +48 67-268-09-90.

Dodatek węglowy przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel.

• Dodatek węglowy przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

• Nie ma kryterium dochodowego.

• Dodatek węglowy powiązany jest z gospodarstwem domowym. W przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, przyznawany będzie pierwszemu z wnioskodawców.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego zawiera dane dotyczące wnioskodawcy (imię, nazwisko, PESEL, dane dokumentu potwierdzającego tożsamość, adres) i jego gospodarstwa domowego. Jednemu gospodarstwu domowemu przysługuje jeden dodatek węglowy.

We wniosku należy wskazać także numer rachunku bankowego, na który ma zostać przekazana kwota dodatku.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. Dodatek węglowy wypłaca się w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę.

WNIOSEK ZNAJDZIESZ TUTAJ:

https://www.wagrowiec.eu/assets/files/wniosek-o-dodatek-weglowy.pdf

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

DODATEK WĘGLOWY: Od dzisiaj w Gołańczy wypłacają kolejną transzę środków

Redakcja

Nasze Muzeum do remontu i zamknięte do odwołania

Redakcja

Na ślubnym kobiercu stanęli Karolina i Jakub [ZDJĘCIA]

Redakcja