serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Do kina Edukacja Gospodarka Inne dyscypliny Kultura Na imprezę Na luzie Piłka nożna Piłka ręczna Religia Samorząd i polityka Społeczeństwo Sport Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Sprawdź, co się u nas będzie działo w piątek, sobotę i niedzielę


zatrudnie
artdent baner

Można powędkować, pobiegać, wybrać się na mecz piłki nożnej, siatkówki lub ręcznej. Można poznać postać Piotra z Dzwonowa. Będzie coś dla miłośników literatury, noc bibliotek, kolejne święto latawca, opowieść o biblii, koncert oraz zakończenie sezonu motocyklowego.  A może do kina?

PIĄTEK

Piątek Literacki

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i dyskusji na temat książki Moniki Sznajderman „Pusty las”.

Miejsce: Księgarnia LOCUM, początek, godz. 18.15.

Wągrowiecka Liga Piłki Siatkowej

Zapraszamy do oglądania meczów w ramach XXXVI edycji Wągrowieckiej Ligi Piłki Siatkowej. Dziś dwa pojedynki. Godz. 18:30: Zamek Gołańcz – ZNP Wągrowiec. Godz. 20:00: Tygodnik Pałuki Żnin – MKS Wągrowiec.

Miejsce: Hala Szkoły Podstawowej nr 1 (ul. Świętego Wojciecha 20). Początek godz. 18.30.

SOBOTA

Zamek zagra z Pogonią

W ramach rozgrywek V ligi Zamek Gołańcz podejmie u siebie Pogoń Łobżenica. Mecz będzie ciekawy, bo Pogoń jest w tabeli na miejscu 10, a tuż za nią Zamek. Miejsce: stadion w Gołańczy, godz. 16.00.

Noc Bibliotek

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w WĄGROWCU serdecznie zaprasza na NOC BIBLIOTEK pn. „ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”. Zapraszamy w podróż do Kambodży – kraju zabytków, przyrody i serdecznych ludzi. Początek godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zawody wędkarskie w Łeknie

 Stowarzyszenie „Pisanka” zaprasza na zawody wędkarskie na łowisku „Złota Rybka” w Łeknie. W programie zawody, wręczenie nagród, ognisko. Początek godz. 12.00.

Nielba u siebie zagra z Kwidzynem

Zapraszamy na pierwszy mecz nielbistów w sezonie 2019/2020. Żółto-czarni w ramach rozgrywek I ligi zagrają z drużyną USAR Kwidzyn. Miejsce: Hala OSiR, godz. 18:00.

Festyn szkolny w Gołańczy

A co nas tam czeka? Występy uczniów, animacje grupy BIT, grill, ognisko, słodycze i napoje. Organizatorem jest szkolna rada rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Miejsce: boisko przy szkole podstawowej w Gołańczy. Początek godz. 14.00.

Sokół leci do Wyszyn

W ramach Pilskiej Klasy Okręgowej Sokół Damasławek zagra na wyjeździe z drużyną Iskry Wyszyny. Miejsce: stadion w Wyszynach, początek godz. 16.00.

V Spotkania Dzwonowskie

Zapraszamy na „Noc z Piotrem z Dzwonowa”. A w programie m.in. omówienie badań wykopaliskowych, wystawa plenerowa zabytków archeologicznych, prezentacja postaci Piotra z Dzwonowa, pokaz dawnych instrumentów, nocne obserwacje nieba.

Miejsce: Dzwonowo, początek godz. 17.00. Wstęp wolny.

Mieścisko kontra Mosina

W ramach rozgrywek A-Klasy Sokół Mieścisko na swoim boisku podejmie w tej kolejce ekipę 1920 Mosina. Będzie trudno, bo Sokół w tabeli jest na miejscu 10, a Mosina na 4. Miejsce: stadion w Mieścisku, godz. 15.00.

NIEDZIELA

Święto Latawca

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Święta Latawców. Zapisy już od godz. 10:00.

Miejsce: Park 600-lecia.

Zakończenie sezonu motocyklowego w Wągrowcu

Zapraszamy do obejrzenia parady motocykli, które przejadą ulicami Wągrowca. Zbiórka motocykli odbędzie się o godz. 12:00 na Rynku. Start parady rozpocznie się o godz. 12:30.

Miejsce: Rynek – Amfiteatr Miejski, początek godz. 12.00.

Wełna zawalczy ze Spartą

Inna drużyna, która reprezentuje nasz powiat w V lidze, czyli Wełna Skoki zagra ze Spartą Oborniki. Faworytem raczej jest Wełna, bo zagra u siebie, a poza tym w tabeli jest wyżej – na miejscu 7, a oborniczanie na 12. Miejsce: stadion w Skokach, godz. 15.00.

Koncert „Po nocnej rosie płyń dźwięczny głosie”

Koncert Moniuszkowski: „Po nocnej rosie płyń dźwięczny głosie”. Szczegóły na stronie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu. Bilety w cenie 10 zł.

Miejsce: Kino Miejskiego Domu Kultury, ul. Kościuszki 55, początek godz. 16.00.

Piłkarze Nielby jadą do wicelidera

Podbudowani ostatnim zwycięstwem nielbiśc jadą do Stężycy. Lekko nie będzie, bo Radunia obecnie jest wiceliderem tabeli i aspiruje do gry w drugiej lidze. W ostatnim meczu wysoko wygrała na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin aż 4:0. Miejsce: Stadion w Stężycy, początek godz. 15.00.

Wernisaż wystawy „Historia Biblii”

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pn. „Historia Biblii”. Szczegóły na stronie Muzeum Regionalnego. Wągrowiec to miasto rodzinne ks. Jakuba Wujka, autora przekładu Pisma Świętego na język polski. Wystawa KSIĘGA, KTÓRA PRZETRWAŁA WIEKI – HISTORIA BIBLII jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z szerokim kontekstem recepcji Pisma Świętego, od czasów starożytnych, po współczesność.

Miejsce: Muzeum Regionalne, Opacka 15, początek godz. 16.00.

Unia zapoluje na Sokoła

Unia Wapno to wicelider Pilskiej Klasy Okręgowe. W niedzielę podejmie u siebie Sokół Szamocin. Miejsce: stadion w Wapnie, godz. 16.00.

Kino MDK zaprasza

TOY STORY 4. 27 września, godz. 16:00, 28 września, godz. 11:00, 16:00, 29 września 10:30, 12:30. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł

Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży.

LEGIONY. 27, 28 września, godz. 18.00, 20.30. 29 września, godz. 19.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story.

Czytaj także

Te ZABYTKI w powiecie wągrowieckim doczekają się remontów [LISTA]

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja

WYPADEK. Motocykl zderzył się z samochodem. Dwie młode kobiety lekko poszkodowane [FOTO]

Redakcja