Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Kultura Msze święte Na imprezę Na luzie Niezbędnik Piłka nożna Piłka ręczna Religia Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Sprawdź, co się u nas będzie działo

Dożynki, pikniki, mecze, turnieje, nocne spacery wokół jeziora, koncert znanego wokalisty, kino. UWAGA! Jeśli organizujesz imprezę i chcesz, byśmy ją zapowiedzieli – skontaktuj się z nami: redakcja@onw.com.pl

PIĄTEK

Nasi jadą na turniej do Legnicy

Szczypiorniści w piątek i sobotę wezmą udział w turnieju towarzyskim w Legnicy, będzie to pierwszy memoriał imienia Zdzisława Wożniaka. A oprócz Nielby zagrają tam: Miedź Legnica, SRS Przemyśl i Gwardia Koszalin. Turniej rozpocznie się o godzinie 18:00. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z wągrowiecką Nielbą.

SOBOTA

Zagraj jak Nadal z Federerem

W sobotę na wągrowieckich kortach rozegrany zostanie Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca. Zapisy: http://www.tenisonline.pl

Miejsce: Korty tenisowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Start: godz. 10.00

Dożynki gminno-powiatowo-diecezjalne w Gołańczy

Burmistrz Gołańczy, starosta wągrowiecki, diecezjalny duszpasterz rolników i komitet dożynkowy zapraszają wszystkich do Gołańczy. Początek o godzinie 14.00 (msza św.). Potem przemarsz korowodu dożynkowego na stadion miejski. Od 15.00 część obrzędowa i artystyczna: wręczenie odznaczeń oraz występy. Wszystko zakończy zabawa od 20.00 do 2.00 z zespołem „Czysta Energia”.

Nielba zmierzy się z Bałtykiem

W sobotę o godzinie 15.00 kolejny meczy naszych piłkarzy. W 5. kolejce III ligi Nielba Wągrowiec zagra z Bałtykiem Koszalin.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, stadion piłkarski, godz. 15.00.

Piknik rodzinny w Wapnie

O godz. 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny. A co w programie? Występy przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej, niespodzianka od KGW Stołężyn, pokazy zumby przejażdżki końmi, loteria fantowa, zamek dmuchany, bufet. A wieczorem do późnej nocy zabawa.

Felicjan Andrzejczak „Blues i Jazz chodzą swoimi ścieżkami”

W sobotni wieczór w wągrowieckim amfiteatrze wystąpi Felicjan Andrzejczak, wokalista zespołu „Budka Suflera”, znany z wykonania takich przebojów jak „Jolka, Jolka”, czy „Noc komety”. Oprócz niego tego wieczora wystąpią również: Hammond Jazz trio, Jaromi Zez Ekom, Joanna Dudkowska Band i Felicjan Andrzejczak.

Miejsce: Amfiteatr Miejski, godz. 20.00.

VI Skocka Noc Sportowa

Od 18.00 do 24.00 odbędzie się w Skokach impreza dla sportowych „nocnych marków”. A co czeka na przybyłych? Nocny turniej Piłki nożnej Orlika. Aerorobik nocą, nocny spacer z kijkami nordic walking (około 8 km wokół jeziora Rościńskiego). Zapraszają burmistrz Skoków oraz animatorzy sportu.

NIEDZIELA

Wełna u siebie ze Zjednoczonymi

W ramach trzeciej kolejki V ligi (gr. Wielkopolska I) piłkarze Wełny Skoki zagrają na swoim boisku ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Dodajmy, że skocka ekipa przed tą kolejką jest w tabeli na trzecim miejscu, tuż za Zamkiem Gołańcz, który jednak swój mecz rozegrał już wcześniej (pojedynek  Lechią Kostrzyn zakończył się remisem 1-1).

Unia z Kaczorami, Sokół z Notecią

W ten weekend trzecią kolejkę rozegra także klasa okręgowa (grupa 6 Wlkp.). Obie nasze drużyny: Unia Wapno i Sokół Damasławek zagrają w niedzielę u siebie. Unia, która jest liderem o godz. 16.00 zagra ze Zjednoczonymi Kaczory, a Sokół o godzinie 15.00 z Notecią Rosko. 

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

W DESZCZOWY DZIEŃ W NOWYM JORKU. 23 sierpnia, godz. 20.00, 24, 25 sierpnia, godz. 18.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.

PLAYMOBIL. 23, 24, 25 sierpnia, godz. 11.00, 16.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł.

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę (Julia Kamińska) opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki PLAYMOBIL. Oczywiście dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal – wrota do innego wymiaru.

NA BANK SIĘ UDA. 16, 17 sierpnia, godz. 201.15, 18 sierpnia, godz. 18.30. . Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno?

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Wieczorem, nocą i rano będzie u nas OBLODZENIE

Redakcja

Pijany 50-latek jechał busem mając prawie 1,5 promila

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja