Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

Rowerowa autostrada rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

artdent baner

Trwa budowa drogi pieszo-rowerowej od ulicy nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu.

– W ulicy Janowieckiej wykonano już rozbiórkę istniejącej nawierzchni nad przyszłym tunelem oraz rozpoczęto montaż przepompowni kanalizacji deszczowej, która ma służyć jego odwodnieniu. Zakończono już pogrążanie grodzic stalowych, które mają stanowić zabezpieczenie wykopu od strony przejazdu kolejowego. Trwają tutaj także prace związane z przebudową wodociągu – informują urzędnicy z wągrowieckiego Ratusza i dodają:

– Postępy robót widać także przy kładkach mostowych nad Nielbą i Wełną. W ramach prac związanych z budową kładki mostowej przez rzekę Nielbę, po odhumusowaniu, wykonano ziemne wykopy, wymieniono grunt na tworzywo tłuczniowe pod przyczółki oraz wykonano warstwę betonową. Z kolei przy kładce przez rzekę Wełnę zakończono wkopywanie stalowych grodzic pod przyczółki.

Rozpoczęły się również pierwsze roboty energetyczne polegające na umieszczeniu rur osłonowych oraz zaciągnięciu kabli pod projektowane oświetlenie drogi rowerowej.

Wzdłuż całego przebiegu drogi rowerowo-pieszej wymieniany jest grunt oraz wykonywane są nasypy. Trwają także prace związane z wykonaniem murów oporowych.

Przypomnijmy, że inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu pn. Budowa infrastruktury rowerowej w Wągrowcu jako alternatywny sposób komunikacji wraz z działaniami informacyjnymi i promocyjnymi dotyczącymi transportu publicznego, rowerowego i pieszego, który między innymi obejmuje budowę nowoczesnej dwukierunkowej drogi pieszo rowerowej o długości ok. 1100 m i szerokości 3,5 m. Droga ta będzie miała nawierzchnię bitumiczną i prowadzić będzie od ścieżki rowerowej przy ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej. Będzie to również pierwsza w Wągrowcu droga rowerowa częściowo przebiegająca tunelem pod ulicą Janowiecką oraz mostami nad rzeką Nielbą i Wełną.

Na realizację tego projektu miasto otrzymało z funduszów UE ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego 6,7 mln złotych dofinansowania.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Już wkrótce rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego przy jeziorze Durowskim. Znamy ceny

Redakcja

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą i go zarejestruj na policji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA przeniesie się na dworzec PKP

Redakcja