Okno na Wągrowiec
Gospodarka Komunikacja Wiadomości

RONDO W MARGONINIE: Budowa zakończy się dopiero w maju. Zobacz postęp prac [FILM Z DRONA]

artdent baner

Prace potrwają już co najmniej pół roku dłużej, niż pierwotnie planowano.

Wciąż przesuwana jest data zakończenia budowy ronda w centrum Margonina. Jak właśnie podał Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, obecnie finalizacja inwestycji przewidywana jest na maj.

– W najbliższym czasie planujemy dokończenie budowy chodników i podbudowy bitumicznej wraz z warstwą wiążącą przy ulicy Kościelnej. Prace będą się również koncentrować na pierścieniu ronda pomiędzy ulicami Cmentarną i Powstańców Wielkopolskich – informuje WZDW.

Jak deklarują drogowcy, w kwietniu planowane jest dokończenie konstrukcji jezdni, ułożenie pozostałych warstw asfaltowych, chodników i zjazdów oraz wysp rozdzielających ruch.

Równocześnie WZDW opublikował film przedstawiający aktualny stan prac.

Inwestycja powstaje w samym centrum Margonina, na placu Suwalskiego, będącym skrzyżowaniem ulic Powstańców Wlkp., Kościelnej, Szamocińskiej, Polnej i Cmentarnej. Aż cztery z tych ulic to drogi wojewódzkie: nr 190 i 193.

Przypomnimy, że kiedy w sierpniu ubiegłego roku rozpoczynano budowę ronda, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiadał, iż zakończenie robót nastąpi w listopadzie. Gdy jednak już upływał ten termin WZDW informował, że w związku z wieloma pracami dodatkowymi, przełożono planowane zakończenie robót na koniec lutego 2021 roku.

Czy deklarowana obecnie majowa data ukończenia ronda zostanie dotrzymana? Zapewne przekonamy sie wkrótce.

Źródło: WZDW

Czytaj także

Nowe przedszkole w Wągrowcu powstanie. Wyłoniono już wykonawcę

Redakcja

Rowerowa autostrada w Wągrowcu rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

Redakcja

Budowa przedszkola. Firmy chcą znacznie więcej niż miasto ma środków na ten cel

Redakcja