Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

Rewitalizacja linii kolejowej do Bydgoszczy coraz bliżej

artdent baner

Najpierw dowiedzieliśmy się, że powstanie dokumentacja projektowa dla rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – granica województwa. Teraz wiemy także, że w podobnym kierunku zmierzają działania podjęte w województwie kujawsko-pomorskim.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z firmą Databout z Warszawy umowę na opracowanie dokumentacji przyszłych prac na liniach kolejowych 356 i 281 w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestycje te pozwolą na przywrócenie kursowania pociągów z Poznania przez Kcynię do Bydgoszczy.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w ramach umowy opracowana zostanie dokumentacja przedprojektowa i projektowa rewitalizacji linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód – Bydgoszcz Główna, na odcinku od Kcyni do granicy z woj. wielkopolskim wraz z budową mijanki na linii nr 281 Oleśnica – Chojnice, na odcinku Kcynia – Nakło nad Notecią.

Dokumentacja – kosztem 2,8 mln zł netto – ma powstać do końca 2023 r. Określi ona zakres prac na stacji Kcynia oraz na trasie między Kcynią a granicą województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Ma ona uwzględnić nową mijankę na odcinku linii z Kcyni do Nakła nad Notecią, która pozwoli zwiększyć przepustowość linii.

Ostatni pociąg pasażerski przejechał trasę z Poznania przez Wągrowiec od Bydgoszczy w 2004 r. Realizacja przedsięwzięcia przewidywana jest w perspektywie finansowej na lata 2021-2027 po zapewnieniu środków finansowych.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

UWAGA! Droga do Poznania była zablokowana. Teraz są tam duże korki

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 40-lecie kapłaństwa [ZDJĘCIA]

Redakcja

W popularnym serialu „Ojciec Mateusz” podano numer telefonu do… gołanieckiego „Orlika”

Redakcja