Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości

PRZEZ SUSZĘ ZACZYNA BRAKOWAĆ WODY W GMINIE WĄGROWIEC! Wodociągi apelują o oszczędzanie

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wągrowcu zwrócił się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie podlewania trawników i rezygnację z napełniania basenów.

GZGKiM w Wągrowcu zajmuje się między innymi dostarczaniem wody dla mieszkańców podwągrowieckich wsi. Prezes tego gminnego przedsiębiorstwa wystosowała dzisiaj prośbę do mieszkańców wsi Rudnicze, Rudniczyn, Jakubowo, Runowo, Runówko, Runowskie, Potulice, Wiatrowiec, Mikołajewo, Pokrzywnica, Wiatrowo Las, Bobrowniki i Potuły oraz Żelice o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą.

– Prosimy zwłaszcza o ograniczenie podlewania trawników, rezygnację z napełniania basenów itp. – apeluje dyrektor przedsiębiorstwa Agnieszka Ciemachowska.

Ma to związek z obniżeniem się lustra wody w studni głębinowej S1 SUW Rudnicze. – Zbyt duże zużycie wody może być przyczyną niedoboru w przypadku potrzeby podania wody do hydrantów w trakcie prowadzenia akcji pożarniczej. Przypominam, że do poboru wody z hydrantów uprawnione są wyłącznie jednostki OSP i PSP – informuje dyrektorka.

Jednocześnie gminne wodociągi zawiadamiają, że w przypadku braku poprawy warunków meteorologicznych, mogą wystąpić nieplanowane przerwy w zaopatrzeniu mieszkańców w wodę.

Źródło: Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wągrowcu

Czytaj także

Krystyna Urbańska „Zasłużona dla Kultury Polskiej” [ZDJĘCIA]

Redakcja

GMINA WĄGROWIEC: Od 1 lipca ruszyła KARTA DUŻEJ RODZINY i KARTA SENIORA

Krzysztof Czapul

WYBORY PREZYDENCKIE: Oprócz Wągrowca Andrzej Duda WYGRYWA W KAŻDEJ Z GMIN powiatu wągrowieckiego

Krzysztof Czapul