serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

Przejrzyj na oczy, czyli zapraszamy na Finał WOŚP w Wągrowcu! [ZAPOWIEDŹ]

Środki na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci to cel 30. już ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku w całej Polsce Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. W Wągrowcu Orkiestra rozpocznie granie już w najbliższą sobotę, 22 stycznia, a środki na sprzęt medyczny dla dzieci będzie zbierać rekordowa liczba 165 wolontariuszy. W kilkudziesięciu miejscach ustawione są już puszki, w których będą stać do dnia Finału.

BIEGANIE

Jak informuje wągrowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sobotę, 22 stycznia, odbędzie się tradycyjny już, wielobarwny bieg Policz się z cukrzycą. Start o godz. 11:00 sprzed budynku Miejskiego Domu Kultury. Trasa biegu, licząca 2,5 km, przebiega ulicą Kościuszki, obok torów kolejowych, a następnie skręca w prawo, w stronę Lapidarium Żydowskiego, po czym deptakiem nad jeziorem prowadzi do mety zlokalizowanej na Plaży Miejskiej.

– Nasz bieg ma być piękny, rodzinny, głośny i kolorowy! Mile widziane są wszelakie kolorowe stroje i przebrania. Im bardziej widoczni i głośni będziemy – tym lepiej! Zróbmy fantastyczną, biegową, kolorową imprezę w środku zimy – zachęcają organizatorzy biegu, którzy przypominają, że na bieg obowiązują zapisy.

MORSOWANIE

W miejscu mety biegu o godzinie 12:00 odbędzie się drugie wydarzenie związane z 30. Finałem – Wielkie Morsowanie z WOŚP Wągrowiec. Woda będzie zimna, jednak atmosfera z pewnością gorąca. Nie zabraknie wolontariuszy z puszkami, muzyki i… czegoś ciepłego do zjedzenia – z przeznaczeniem zarówno dla morsów, jak i dla biegaczy, którzy chwilę wcześniej zameldują się na Plaży Miejskiej.

Nieco później, o godzinie 16:00, w sali Kina MDK odbędzie się spotkanie organizacyjne wolontariuszy, którzy między innymi odbiorą swoje identyfikatory i gadżety 30. Finału WOŚP.

W PIŁKĘ GRANIE

Następnego dnia, 23 stycznia, dla WOŚP zagrają również piłkarze z Wągrowieckiej Halówki.

– Przez cały dzień – zarówno podczas rozgrywek drugiej jak i pierwszej ligi, w godzinach 12:00 – 21:00 w hali OSiR będziecie mogli spotkać naszych wolontariuszy i wolontariuszki z puszkami! Zbierający będą oczywiście „uzbrojeni” w oficjalne, WOŚP-owe identyfikatory. Przyjdźcie dopingować piłkarzy Wągrowieckiej Halówki i przy okazji wesprzyjcie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! – zachęca wągrowiecki sztab WOŚP.

W SIATKÓWKĘ GRANIE

Pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci zbierane będą także podczas Turnieju Piłki Siatkowej, który rozpocznie się o godz. 9:00 w sobotę, 29 stycznia w hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.

Szczególnie gorąco Wągrowiecki sztab WOŚP zaprasza na Finał, który tradycyjnie odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

Kiedy? W niedzielę, 30 stycznia, już od godziny 14:00. W programie Finału przewidziane są między innymi występy grup tanecznych i wokalnych, liczne stoiska z atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko, a także aukcje i licytacje. Gwiazdą Finału będzie zespół THREE FACES. A wszystko to będzie się odbywać pod hasłem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – PRZEJRZYJ NA OCZY!

Więcej o aukcjach i licytacjach już wkrótce!

Źródło: WOŚP Wągrowiec

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja