Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Prezydent Poznania o WĄGROWCU i stowarzyszeniu, do którego należy burmistrz BERENDT – ma być ono KUŹNIĄ KADR do PARLAMENTU

artdent baner

Jacek Jaśkowiak udzielił wywiadu „Głosowi Wielkopolskiemu”. Mówi o naszym mieście oraz burmistrzu Jarosławie Berendcie.

Błażej Dąbkowski, dziennikarz „GW” zapytał prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka między innymi o świeżo powołane stowarzyszenie „Wielkopolska – kierunek Europa”, którego ma on być liderem, a którego członkiem został również burmistrz Wągrowca. Pisaliśmy o tym tutaj: BURMISTRZ WĄGROWCA I PREZYDENT POZNANIA zakładają stowarzyszenie. To będzie ich nowy SZYLD POLITYCZNY?

https://plus.gloswielkopolski.pl/jacek-jaskowiak-jezeli-pis-szybko-zrejteruje-i-wywiesi-biala-flage-jestem-gotow-wracac-do-biznesu

– To wspólna inicjatywa samorządowców oraz przedstawicieli różnych środowisk. (…) Łączy nas przekonanie, że należy budować siłę regionu. Zamierzamy o to walczyć wspólnie, także z tymi, którzy kiedyś byli członkami Platformy Obywatelskiej lub startowali z jej list, ale w pewnym momencie doszło do tarć między nimi, a partią – wyjaśnia prezydent Jaśkowiak i dodaje:

–  Zauważyłem ogromny potencjał współpracy Poznania z poszczególnymi gminami, nie tylko w ramach Metropolii Poznań, ale także porozumień międzygminnych. Widać to m.in. na przykładzie Wągrowca, którego burmistrz również jest członkiem stowarzyszenia. Codziennie do Poznania dojeżdża stamtąd ponad 4 tysiące osób. Mamy więc spore pole do współpracy. Możemy usiąść i zastanowić się, jak moglibyśmy ten transport usprawnić i co możemy zrobić razem dla mieszkańców naszych gmin. Jeżeli jako duże miasta nie zrozumiemy potrzeb powiatów i nie zaczniemy szukać płaszczyzn współpracy, podział na Polskę wielkomiejską i powiatową będzie się pogłębiał – tłumaczy prezydent Poznania.

Nie kryje on także, że stowarzyszenie „Wielkopolska – kierunek Europa” ma być polityczną kuźnią kadr, bo Wielkopolska nie ma obecnie silnej reprezentacji politycznej na poziomie ogólnopolskim i zmienić ma to właśnie to stowarzyszenie.

Czy Jarosław Berendt będzie chciał zamienić fotel burmistrza na fotel sejmowy?

–  Gdy będą tworzone listy na wybory samorządowe i parlamentarne, będę miał dzięki współpracy w ramach stowarzyszenia lepsze rozeznanie w regionie i wiedzę, gdzie jest silny samorządowiec. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnego wystawiania w takim okręgu kandydata Koalicji Obywatelskiej i pokaże siłę regionu. (…). Na listach do parlamentu widzimy od lat te same twarze. Nie chcemy, by znów powtórzyła się ta sama sytuacja – wprost mówi Jaśkowiak.

Źródło: Głos Wielkopolski

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

Burmistrz ZARZUCA VEOLII NIEUCZCIWE praktyki i chce w tej sprawie interwencji UOKIK-u

Redakcja

Zebranie sprawozdawcze stowarzyszenia prowadzącego hospicjum, jadłodajnię i noclegownię [FOTO]

Redakcja

Kilkanaście tysięcy zł dotacji na rozgrywki „halówki”

Redakcja