Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości

Premier wyznaczył komisarza Rogoźna

Od wczoraj Bogusław Janus pełni funkcję burmistrza Rogoźna. Tak będzie do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk wnioskiem z dnia 20 lutego 2024 r., przekazanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, wystąpiła o wyznaczenie Bogusława Janusa do pełnienia funkcji burmistrza Rogoźna. Przypomnijmy, że ma to związek z nagłą śmiercią dotychczasowego burmistrza Romana Szuberskiego.

Bogusław Janus jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Przyrodniczy. W latach 1990-2002 był radnym Rady Miejskiej w Rogoźnie. Następnie w latach 2002-2014 pełnił funkcję burmistrza Rogoźna. Od 2014 r. był radnym Rady Powiatu Obornickiego, której przewodniczył od 2022 r. W 2015 r. został zastępcą kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. Od 2016 r. był kierownikiem obwodu drogowego w Wągrowcu Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W grudniu 2023 r. przeszedł na emeryturę.

Źródło: WUW w Poznaniu

Na zdjęciu wojewoda Agata Sobczyk i Bogusław Janus

Czytaj także

Wojewoda wielkopolska odwiedza dziś powiat wągrowiecki

Redakcja

18-latek z ZARZUTEM usiłowania zabójstwa! Grozi mu nawet 25 lat więzienia

Redakcja

Będzie obwodnica Rogoźna. Jej koszt to blisko 100 milionów zł

Redakcja