Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POŻARY. Płonęły drzewa, trawa, torfowisko i… niekontrolowane ogniska [ZDJĘCIA]

W piątek Ochotnicza Straż Pożarna z Parkowa gasiła trawę, która płonęła we wsi Rożnowo. Kilka dni wcześniej strażacy z OSP Damasławek gasili płonące torfowisko w miejscowości Mokronosy.

Zastęp OSP Rogoźno został wezwany do pożaru przy ulicy Kościuszki w tym mieście. Na miejscu okazało się, że płonie ognisko, a w jego okolicy nie ma nikogo, kto by je kontrolował

Do podobnego zdarzenia pojechali strażacy z OSP Margonin. W miejscowości Żoń zgłoszono silne zadymienie okolicy. Po przyjeździe zastępu okazało się, że płonie ognisko w którym wypalane są pozostałości roślinne. Na miejsce zdarzenia dotarł również patrol policji.

We wtorek rano zastęp OSP Budzyń zaliczył wyjazd alarmowy do płonącego drzewa w miejscowości Sokołowo Budzyńskie. Na miejscu okazało się, że palą się dwa drzewa stojące. Niestety, jedno uległo całkowitemu spaleniu, a drugie spłonęło częściowo. W akcji brał udział również zastęp państwowych strażaków z Chodzieży.

Kilka dni wcześniej pojedyncze płonące drzewo we wsi Wełna gasił zastęp OSP Parkowo.

Większy pożar wybuchł natomiast w Długiej Goślinie, gdzie płomienie objęły budynek mieszkalny. W akcji oprócz zastępu OSP Długa Goślina brały udział również ochotnicze zastępy z Białężyna i Murowanej Gośliny oraz państwowi strażacy z Bolechowa. Na miejscu pojawiło się też pogotowie ratunkowe i policja.

Źródła: OSP Parkowo, OSP Damasławek, OSP Rogoźno, Osp Margonin (foto. Szymon Stypka, Jakub Hermaszewski), OSP Budzyń, OSP Długa Goślina.

Czytaj także

Awanse w wągrowieckiej straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Redakcja

Nie żyje mężczyzna, który nagle zasłabł na ulicy [ZDJĘCIA]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Strażacy po drabinie wchodzili do mieszkania starszej kobiety [FILM]

Redakcja