Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pożar zabudowań gospodarczo-mieszkalnych w Wągrowcu [FOTO]

Do tego zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Ogrodowej.

Sobota, 4 marca. O godzinie 21.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczo-mieszkalnych w okolicach obwodnicy Wągrowca.

– Po dojeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano pożar garażu przyległego do domu jednorodzinnego. Pożarem objęte było całe pomieszczenie garażowe oraz opał i części samochodowe składowane w wiacie przylegającej do garażu. W wyniku promieniowania cieplnego doszło również do zapalenia się części elewacji oraz części dachu budynku jednorodzinnego. Kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że wewnątrz zabudowań objętych pożarem nie ma osób zagrożonych – wyjaśniają strażacy.  

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych podjęto decyzję o podaniu piany ciężkiej do środka pomieszczenia garażowego w celu skutecznego zgaszenia plastikowych części samochodowych.

– Po zlokalizowaniu pożaru jednostki ochrony przeciwpożarowej przystąpiły do wynoszenia nadpalonego wyposażenia garażu na zewnątrz przy jednoczesnym przelewaniu wodą tlących się elementów części samochodowych – tłumaczą strażacy.

Wszystkie pomieszczenia oddymiono wentylatorami mechanicznymi, zadecydowano też o częściowej rozbiórce nadpalonej elewacji budynku mieszkalnego oraz podbitki dachowej uległej nadpaleniu.

Dodatkowo pomieszczenia budynku zbadano kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym. Te urządzenia pomiarowe nie wykazały zagrożenia.

W działaniach gaśniczych udział brały zastępy PSP i OSP.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP Wągrowiec

zdjęcia: JRG Wągrowiec

Czytaj także

Gala MMA w Wągrowcu, czyli nasi wojownicy walczyli w klatce [FOTO]

Redakcja

Będą wymieniać wodomierze w blokach na kilku wągrowieckich ulicach

Redakcja

Możesz oddać krew na wągrowieckim dworcu [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja