Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POŻAR: W ogniu stanęła stodoła. Zagrożone były inne budynki [ZDJĘCIA]

artdent baner

Do tego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Mokronosach.

Wczoraj, w czwartek 9 września o godzinie 16.00 do straży pożarnej dotarła informacja o pożarze stodoły w miejscowości Mokronosy (gmina Damasławek).

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia budynek stodoły znajdował się w ogniu, zagrożone były również inne budynki gospodarcze przyległe do stodoły, w których znajdowały się zwierzęta hodowlane (bydło), zagrożony był także pobliski dom mieszkalny – wyjaśniają strażacy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu kilku prądów wody na palącą się stodołę oraz w obronie na zagrożone budynki.

Po zlokalizowaniu pożaru trwało dogaszanie palącej się słomy, która przy pomocy ładowarek rolniczych wyciągana była z budynku stodoły i wiaty na pobliskie pole. Równolegle trwały prace rozbiórkowe uszkodzonego budynku oraz stalowej konstrukcji dachu stodoły, które ograniczały dostęp do palącej się słomy wewnątrz obiektu.

Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia sprawdzone zostały kamerą termowizyjną. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel zarządzania kryzysowego gminy Damasławek, który zaoferował organizację ciepłego posiłku dla wszystkich ratowników.

opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Wągrowcu

Czytaj także

Pożar w domu jednorodzinnym. Ogień wybuchł w kotłowni. Interweniowali strażacy [ZDJĘCIA]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 90-te urodziny pani Genowefy [ZDJĘCIA]

Redakcja

Pożar drewna. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży [ZDJĘCIA]

Redakcja