Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POŻAR: Spłonął dom. W zgliszczach znaleziono zwłoki mężczyzny [ZDJĘCIA]

Budynek doszczętnie spłonął.

Dzisiaj w nocy (z czwartku 18 na piątek 19 marca), kilkanaście minut przed godziną 2. służby ratunkowe zostały wezwane do pożaru domu w miejscowości Charbowo, leżącej między Wągrowcem a Kłeckiem.

Na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej z Gniezna, Wągrowca, Kłecka, Łopienna i Ułanowa. Po przybyciu pierwszych strażaków, zastali oni już w pełni rozwinięty pożar całego budynku. Niemal cały dach zawalił się do środka.

W budynku ulokowane były dwa mieszkania. Obecna na miejscu kobieta podała ratownikom informację, że w jednym z nich znajduje się mężczyzna.

W pierwszej fazie działań strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na budynek, a rota ubrana w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukiwała w miarę możliwości pomieszczenia, gdzie mógł znajdować się lokator. Niestety bez skutku.

Na miejsce zadysponowano również pogotowie energetyczne w celu odłączenia dopływu prądu do obiektu. Następnie wyniesiono znalezioną butlę z gazem propan-butan w bezpieczne miejsce, gdzie była schładzana.

Z czasem na miejsce docierały kolejne zastępy straży i zwiększano liczbę prądów wody. Za pomocą drabiny mechanicznej oraz drabin dostawnych przystąpiono do rozbiórki zawalonego dachu. Po usunięciu blachodachówki dogaszano ogniska i możliwe było dokładniejsze przeszukanie pogorzeliska.

Niestety około godziny 6 nad ranem, znaleziono ciało mężczyzny. Działania straży pożarnej trwały aż do godzin południowych.

Na miejscu oprócz straży pożarnej i pogotowia energetycznego obecne były patrole policji z Kłecka i Gniezna oraz prokurator, a także powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego i biegły z zakresu pożarnictwa.

Źródło: OSP Kłecko, OSP Ułanowo
Zdjęcia: OSP Kłecko, OSP Ułanowo, OSP Łopienno

Czytaj także

APEL POLICJI: Zakaz wchodzenia na teren dawnej kopalni soli

Redakcja

Ponad 100 nowych policjantów. Wśród nich jeden z Wągrowca

Krzysztof Czapul

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł od nas Tadeusz Bartoszek

Redakcja