Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POTRĄCENIE NASTOLATKI NA OBWODNICY WĄGROWCA. Sprawca odpowie przed sądem

Dziewczyna przechodziła przez drogę na pasach.

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy 11 Listopada, czyli na wągrowieckiej obwodnicy. Około godziny 18. samochód osobowy wjechał tam w przechodzącą na pasach nastolatkę.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, winny był mężczyzna kierujący samochodem marki Seat Ibiza, który w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letnią pieszą.

Dziewczyna została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na szczęście okazało się, że w wyniku potrącenia nastolatka doznała tylko ogólnych potłuczeń ciała i po badaniach została zwolniona przez lekarzy do domu.

Jak poinformował nas mł. asp. Dominik Zieliński z wągrowieckiej komendy policji, kierujący samochodem, w ocenie policjantów, rażąco naruszył przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali jego sprawę do sądu, który zdecyduje o wysokości grzywny i ewentualnym nałożeniu na niego czasowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Zdjęcie ilustracyjne

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe

UWAGA! OSZUST próbuje OKRAŚĆ EKSPEDIENTÓW w Wągrowcu i okolicy!

Remigiusz Priebe

WĄGROWIEC: Od poniedziałku AUTOBUSY WRACAJĄ na ulice miasta

Remigiusz Priebe