Okno na Wągrowiec
Komunikacja Samorząd i polityka Wiadomości

Ponad 2,7 miliona złotych na drogi w powiecie wągrowieckim [FOTO]

artdent baner

Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią u nas na budowę dróg w gminie Mieścisko i Damasławek.

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z samorządowcami i przekazał symboliczne czeki na realizację 12 inwestycji drogowych, w ramach których wybudowanych i zmodernizowanych zostanie ponad 13 km dróg. Łączna suma ich dofinansowania to ponad 14,7 mln zł.

Powiat wągrowiecki środki w kwocie nieco ponad 1 mln zł przeznaczy na remont drogi powiatowej nr 1696P na odcinku Mieścisko – Budziejewko oraz drogi nr 1606P w Kołybkach w wysokości ponad 1,7 miliona zł.

Gmina Damasławek pozyskane fundusze w wysokości 741 tys. zł przeznaczy na przebudowę drogi nr 209006P w miejscowości Smuszewo.

Dodajmy, że pobliski Budzyń, gdzie odbyło się symboliczne przekazanie czeków, otrzymał dofinansowanie ponad 600 tys. zł na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze gminnej na ulicy Gumowej.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD)

– to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej.

W tym roku do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł. Dofinansowanie dla Wielkopolski na ten rok to 233,3 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. To 184 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg od 2019 do Wielkopolski trafiło ponad 1,3 mld zł, co pozwoliło na realizację 937 zadań – blisko 1,3 tys. km dróg.

Źródło: WUW w Poznaniu

Czytaj także

Nadleśnictwo znów dokłada się do budowy drogi

Redakcja

Okradła lombard. Pomógł monitoring

Redakcja

PCK odznacza zasłużonego dawcę

Redakcja