Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POMOC POGORZELCOM Z PAWŁOWA ŻOŃSKIEGO: Wójt przekazał im tymczasowe mieszkanie

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Rodzina straciła dach nad głową w pożarze, który wybuchł 11 maja.

Dzisiaj wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak w obecności Pauliny Meller-Biegańskiej (kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu) oraz Gabriela Makowieckiego (pracownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wągrowcu) przekazał klucze do wyremontowanego i przygotowanego do zamieszkania lokalu komunalnego w Kopaszynie rodzinie, która straciła dom w wyniku pożaru.

Pożar wybuchł 11 maja przed godziną 7.00. Najprawdopodobniej ogień pojawił się najpierw w jednym z budynków gospodarczych i szybko przeniósł na pobliski dom jednorodzinny. Na całe szczęście wszyscy domownicy w porę zdołali uciec przed żywiołem. Nikt nie został poszkodowany. Informowaliśmy o tym w artykule POŻAR DOMU POD WĄGROWCEM. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków [ZDJĘCIA].

Niestety, budynek nie nadaje się do zamieszkania, a trzyosobowa rodzina – kobieta z dwójką dorosłych dzieci – straciła prawie cały dobytek i dach nad głową. Na szczęście pogorzelcy będą mogli przebywać w przekazanym dzisiaj przez wójta mieszkaniu do czasu odbudowania swojego domu.

Cały czas trwa też w Internecie zbiórka charytatywna, która ma pomóc rodzinie stanąć na nogi.

– Straciliśmy większość naszego dobytku. To dla Nas ogromna tragedia. Teraz musimy zacząć wszystko od nowa. To jest ciężka sytuacja dla nas wszystkich. Bardzo bylibyśmy wdzięczni za pomoc. Każda złotówka jest na wagę złota ważna w tej sytuacji. Liczymy na Wasze dobre serca – prosi rodzina.

Wszyscy, którzy zechcieliby pomóc poszkodowanej rodzinie, mogą wpłacać datki na specjalnie utworzonej stronie w serwisie Zrzutka.pl, którą znajdziesz TUTAJ.

Mieszkanie przekazane przez wójta pogorzelcom.

Poniżej galeria zdjęć z akcji gaszenia pożaru w Pawłowie Żońskim (fot. OSP Margonin/Jakub Hermaszewski, Szymon Stypka, KP PSP Wągrowiec/st. str. Mikołaj Tubiszewski)

Źródło: Urząd Gminy Wągrowiec

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

Pani Agnieszka WALCZY z RAKIEM piersi. Potrzebny jest LEK

Krzysztof Czapul

WOŚP: W Wągrowcu wolontariusze AUTOBUSEM dojadą do mieszkańców

Krzysztof Czapul