Okno na Wągrowiec

Na sygnale Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POMOC DLA SZPITALA: środki ochrony osobistej, a nawet… specjalny SAMOCHÓD [ZDJĘCIA]

Auto użyczone przez wielkopolski urząd wojewódzki służy przed wszystkim do walki z koronawirusem.

Przemysław Bury, dyrektor Zespołu opieki Zdrowotnej w Wągrowcu przyznaje, że sytuacja epidemiczna w dalszym ciągu jest niestabilna.

– Niemal codziennie odnotowujemy kolejne nowe przypadki infekcji wirusem Sars-Cov-2, także w naszym regionie. Mając to na uwadze z wielką satysfakcją odnotowujemy kolejne przejawy wsparcia i udzielanej pomocy na rzecz naszego ZOZ-u, dzięki czemu jesteśmy przygotowani również na działanie w sytuacji kryzysowej – przyznaje dyrektor.

W ostatnim czasie darczyńcy przekazali naszemu szpitalowi środki ochrony osobistej oraz inne materiały przydatne w pracy szpitala.

– Wyrażam także podziękowanie Wielkopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Poznaniu, który udostępnił pojazd zadaniowy, usprawniający funkcjonowanie „zespołu wymazowego” – dodaje dyrektor Bury.

Dodajmy, że ten specjalny samochód został kilka tygodni temu przekazany naszej lecznicy na miesiąc, z możliwością przedłużenia na dłużej. A służy on przede wszystkim do walki z koronawirusem – m.in. pobierania wymazów oraz przewożenia próbek do laboratoriów.

DARCZYŃCY WĄGROWIECKIEGO SZPITALA:

Fundacja SiePomaga z Poznania, Fundacja WOŚP z Warszawy, USP Zdrowie z Warszawy, Ikano Industry z Rogoźna, Akademia Piłkarska Calcio z Wągrowca oraz pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Wągrowca, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Dodajmy, że wciąż można wspierać wągrowiecki szpital. Wpłat można dokonywać na konto:

PKO BP O/WĄGROWIEC  82 1020 3903 0000 1802 0011 8091.


Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: Nielba dostała licencję na nowy sezon w III lidze, ale z nadzorem

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK NA OBWODNICY SKOKÓW!

Redakcja

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Znaleziono tablicę rejestracyjną

Remigiusz Priebe