serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Policjanci ZATRZYMALI cztery osoby. Zabezpieczyli tabletki ekstazy, marihuanę, amfetaminę i krzewy konopi [FILM]


zatrudnie
artdent baner

W niedzielę policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 20 do 23 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Dzień wcześniej zatrzymany został jeden z wągrowczan, na posesji którego zabezpieczono wyrośnięte krzewy konopi, a także instalację do uprawy.

– Od początku miesiąca policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z prowadzonymi postępowaniami określonymi w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii – wyjaśnia wągrowiecka policja.

W ubiegłą niedzielę pod wieczór policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu chodzieskiego i wągrowieckiego. Mężczyźni zatrzymani zostali podczas kontroli drogowej w Wągrowcu. W trakcie jej trwania policjanci ujawnili w pojeździe amfetaminę i marihuanę oraz 129 tabletek ekstazy.

– W tej sprawie jeden z pasażerów usłyszał zarzut posiadania narkotyków, kierowca natomiast usłyszał w tej sprawie zarzuty posiadania i udzielania narkotyków, a także kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy i ekstazy. Mężczyźni nie byli wcześniej notowani przez policję – tłumaczy Dominik Zieliński, rzecznik KPP Wągrowiec.

Dodajmy, że kilka dni wcześniej policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Wągrowca, który na terenie swojej posesji uprawiał konopie. Rośliny te zostały zabezpieczone do badań w laboratorium kryminalistycznym.

– Zabezpieczono krzewy, których masa przed wysuszeniem wyniosła pięć kilogramów. Policjanci w domu zatrzymanego zabezpieczyli sprzęt służący do wzrostu i odpowiedniej pielęgnacji tych roślin. Zatrzymany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów uprawy konopi innych niż włókniste i posiadania przedmiotów służących do ich uprawy, został poddany dozorowi policji – mówi Zieliński.

Zatrzymanym osobom, które podejrzane są o posiadanie narkotyków, a także uprawę konopi grozi do 3 lat więzienia. Natomiast jeden z zatrzymanych, oprócz zarzutu posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem, usłyszał dodatkowo zarzut udzielania narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Wągrowcu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

31-latek był poszukiwany do odbycia kary. Uciekał, ale go złapali

Redakcja

Kradli u nas rowery. Policja zatrzymała cztery osoby

Redakcja

APEL POLICJI: Rozpoznajesz go? Okradł kościół! [FILM/FOTO]

Redakcja