Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Policja zatrzymała WANDALI

W ostatnim czasie doszło do kilku aktów wandalizmu na ścieżce rowerowej łączącej Gołańcz z miejscowością Konary oraz do kradzieży na PSZOK-u w Smogulcu.

Na ścieżce rowerowej uszkodzono jedno z przęseł oraz skradziono fotopułapkę. Ponadto, wiaty zostały zanieczyszczone wyrwanymi kłączami rzepaku. Burmistrz apeluje do użytkowników ścieżki o zwracanie uwagi na naganne zachowania i zgłaszanie takich sytuacji odpowiednim służbom lub urzędnikom.

– Na byłym wysypisku śmieci w Smogulcu, obecnie służącym jako punkt odbioru segregacji odpadów komunalnych (PSZOK), sprawcy ukradli zamontowane tam kamery monitoringu. Działanie policji pozwoliło na zatrzymanie sprawców, którzy przyznali się do popełnienia pięciu zarzucanych im przestępstw. W związku z tym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – tłumaczą gołanieccy urzędnicy.

W Gołańczy doszło również do innych aktów wandalizmu, m.in. dzieci zdewastowały lustro na placu zabaw, zniszczone zostały ławki nad jeziorem w pobliżu gołanieckiego Zamku. W tym przypadku policjanci również ustalili osoby odpowiedzialne za te zniszczenia.

Władze Gminy Gołańcz współpracują z policją w celu wykrycia sprawców przestępstw i pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

Burmistrz Mieczysław Durski apeluje do wandali i złodziei, by ci zastanowiły się nad konsekwencjami swoich działań, bo każdy akt wandalizmu czy kradzieży mienia publicznego jest nieopłacalny i zostanie wykryty.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Dzień Matki w Rybowie

Redakcja

WAŻNE: Woda z warunkową przydatnością do spożycia przez ludzi

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” Zofii i Stanisława Wochal [FOTO]

Redakcja