serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POLICJA: „Zabraliśmy dwa prawa jazdy za PRĘDKOŚĆ. Inny kierowca był PIJANY i UCIEKAŁ przed funkcjonariuszami”


zatrudnie
artdent baner

W niedzielę policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom pojazdów marki BMW. Jeden kierował samochodem osobowym, drugi motocyklem. Była również daremna próba ucieczki 29-letniego mieszkańca Sarbii przed patrolem policji. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, około godziny 14:00 podczas kontroli drogowej w Bartodziejach, 42-letni wągrowczanin w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł i 14 punktami karnymi.

Tego samego dnia wieczorem w Pokrzywnicy, 51-letni mieszkaniec Kowanówka, poruszający się motocyklem BMW, przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h. O karze grzywny dla tego kierowcy będzie decydował sąd, gdyż wobec niego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Poważne konsekwencje prawne czekają za to 29-latka z Sarbii w gminie Mieścisko.

W sobotę 3 czerwca późnym popołudniem w miejscowości Popowo Kościelne, patrol ruchu drogowego zatrzymywał do kontroli kierującego citroenem C3. Mężczyzna na widok zatrzymujących go policjantów postanowił uciekać.

– Wjechał między bloki Osiedla Piastowskiego, przy ogródkach działkowych pozostawił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pieszej ucieczki został obezwładniony. Okazało się, że uciekał przed patrolem ruchu drogowego bo był nietrzeźwy – potwierdziło to badanie poglądowe w szpitalu. Mężczyzna kategorycznie odmówił poddania się badaniu trzeźwości. W takim przypadku pobiera się z organizmu przymusowo krew do badań, która następnie zostanie poddana analizie biegłych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, i ucieczkę przed policjantami grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny, o których zadecyduje sąd – wyjaśniają policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Stracił ponad 60 tys. zł, bo oszust podszył się pod pracownika banku

Redakcja

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego NAPADALI na markety w całej Wielkopolsce! Także z użyciem MACZETY. Wpadli przez monitoring [FOTO]

Redakcja

Uroczyste otwarcie nowego posterunku policji [FOTO]

Redakcja