Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

POLICJA OSTRZEGA: Dopłata za dostarczenie paczki lub jej dezynfekcję to OSZUSTWO!

Oszuści w czasie pandemii nie próżnują i co rusz wymyślają nowe sposoby.

– Oszuści internetowi wymyślają coraz to nowsze sposoby, by uzyskać dostęp do naszych danych, które później wykorzystują do kradzieży środków zgromadzonych na kontach bankowych – ostrzega policja.

Okazuje się, że jednym z takich sposobów jest wysyłanie niepozornie wyglądającej wiadomości sms. Przestępcy podszywają się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe lub firmy kurierskie i wysyłają do przypadkowych osób wiadomość z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki. Dodatkowa opłata ma wynikać m.in. z przekroczenia wagi paczki, jej dezynfekcji lub dopłaty do kosztów wysyłki.

Do SMS-a dołączony jest zawsze link, który ma ułatwić dokonanie płatności. W rzeczywistości przekierowuje on na fałszywą stronę banku lub pośrednika płatności. Gdy próbujemy się na niej zalogować, oszuści przechwytują nasze dane do bankowości elektronicznej.

– Apelujemy, aby nie odpowiadać na SMS-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej jeżeli skłaniają nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Nie wchodźmy na załączone do nich linki. Pamiętajmy, że informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takie wpłaty – apelują funkcjonariusze.

Czytaj także

POLICJA: ZAGINĄŁ JACEK ZAGANIACZYK [FOTO]

Redakcja

Pijani kierowcy: 65-latek wjechał w hulajnogi. Inny wyrządził szkody na parkingu. Kolejny wiózł… dzieci!

Redakcja

Zaginiony z Wągrowca ODNALEZIONY. Wciąż POSZUKIWANY jest Dominik z Mieściska

Redakcja