Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Policja łapała piratów drogowych. Rekordzista pędził 142 km/h! [FOTO]

W Wągrowcu policyjna akcja drogówki „Bezpieczny weekend majowy” rozpoczęła się 30 kwietnia i potrwa do 6 maja.

– Głównym jej celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy najbliższe wolne dni postanowią spędzić poza domem i wybiorą się w podróż. Niestety zachowanie niektórych kierowców bywa dalekie od idealnego – tłumaczy wągrowiecka policja.

Wtorek, 30 kwietnia:

 W Wapnie przy ul. Solnej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. 31-letni mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h, za co policjanci nałożyli na niego 1500 złotowy mandat karny. Dodatkowo złamał on wydany przez Sąd Rejonowy w Żninie zakaz prowadzenia pojazdów, za co grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia popołudniu 29-latek z powiatu toruńskiego, został zatrzymany do kontroli na odcinku DW 241 w Koninku (gmina Wągrowiec), gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Kierowca przekroczył tą prędkość dwukrotnie, za co policjanci nałożyli na niego 2500 mandat karny. Kierowca nie zgodził się z rozstrzygnięciem mundurowych, twierdząc że jechał co najwyżej 120, może 125 km/h. W tej sprawie decydować będzie więc sąd.

Środa, 1 maja:

Blisko utraty prawa jazdy był poruszający się odcinkiem DW 197 w Pawłowie Skockim, ze zmierzoną prędkością 96 km/h, kierowca maserati. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł i 11 pkt karnych.

Z uprawnieniami na trzy miesiące rozstał się za to kierowca saaba. 34-latek z Wągrowca został zatrzymany do kontroli w Wiatrowie (gmina Wągrowiec) w obszarze zabudowanym. Poruszał się z prędkością 105 km/h. Mężczyzna został ukarany 1500 zł mandatem i 13 punktami karnymi.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Krzysztof Czapul

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz