Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

PODWÓJNE OSTRZEŻENIE IMGW: W niedzielę u nas WICHURY I ULEWY!

BNP-misja-sam-800x600

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje wystąpienie deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu miejscami może wynieść od 20 do 35 litrów na metr kwadratowy.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zacznie obowiązywać jutro, w niedzielę 2 maja o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 20.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również, że na terenie powiatu wągrowieckiego prognozuje wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h, z kierunków północnych.

Także to ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zacznie obowiązywać jutro, w niedzielę 2 maja o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGANANIE: Zmarł ksiądz JAN BRODA

Remigiusz Priebe

COVID-19: Mamy u nas 5 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie jest 114 osób [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul