serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

PO NASZEJ PUBLIKACJI: Kierownik MOPS wyjaśnia sprawę dodatków dla asystentów rodziny


zatrudnie
artdent baner

Grzegorz Tomaszewski zapewnia, że wniosek już złożył.

Przypomnijmy, że miasto Wągrowiec nie złożyło zapotrzebowania na wypłatę jednorazowego dodatku do wynagrodzenia w wysokości 1700 zł dla asystentów rodziny. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej opublikowała listę 266 gmin, które nie dopełniły formalności, mimo że zatrudnieni w nich asystenci spełnialiby kryteria wsparcia. Informowaliśmy o tym wczoraj w artykule Wągrowieccy asystenci rodziny nie dostaną dodatków? Miasto zapomniało wystąpić o takie wsparcie.

Po naszej publikacji otrzymaliśmy wyjaśnienia od kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Grzegorza Tomaszewskiego, które publikujemy poniżej w całości.

Z powodu niejasności co do zasady finansowania wkładu własnego do jednorazowego dodatku do wynagrodzenia dla dwóch asystentów rodziny zatrudnionych w MOPS Wągrowiec, MOPS Wągrowiec – tak jak wiele innych gmin w Polsce – nie złożył w terminie wniosku na udział w Programie „Asystent rodziny 2020”.

Kilka dni temu Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu zadzwonił do MOPS Wągrowiec i wyjaśnił finansowe zasady udziału w Programie informując o wyznaczeniu nowego terminu na złożenie wniosku.

Po upewnieniu się, że nie rodzi to ze strony MOPS Wągrowiec, konsekwencji w postaci dodatkowych kosztów na wynagrodzenia dla asystentek rodzin, stosowny wniosek został złożony.

Grzegorz Tomaszewski
Kierownik Miejskiego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Wągrowcu

Źródło: MOPS Wągrowiec

Czytaj także

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja

UWAGA! Trwa remont drogi Zbietka – Mieścisko [FOTO]

Redakcja

Znana wągrowiecka firma ma już 40 lat! [FOTO]

Redakcja