Piłka nożna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: Derby powiatu w Pucharze Polski dla Sokoła!

zyczenia wielkanoc powiat

O jednego gola od piłkarzy Zamku Gołańcz lepsi byli piłkarze Sokoła Damasławek.

Do ciekawego piłkarskiego pojedynku doszło we wtorek w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Na stadionie w Damasławku w derbach powiatu tamtejszy Sokół zmierzył się z Zamkiem Gołańcz.

Dobrze w mecz weszli gospodarze, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie po golu Kamila Juszczaka. Na odpowiedź „zamkowych” nie trzeba było długo czekać, bo w 17 minucie Dawid Janicki doprowadził do remisu. Minęły trzy minuty i Sokół znów prowadził po golu Remigiusza Łuszczyńskiego. Upłynęły kolejne minuty i zrobiło się 3-1 po trafieniu Boruckiego.

Takim rezultatem zakończył się pierwsza, ciekawa połowa tego meczu.

W drugiej części Zamek gonił, a Sokół mu tę pogoń ułatwił, bo od 51 minuty po czerwonej kartce dla Ockosia damasławianie grali w dziesięciu. Zamek zdołał jednak zdobyć tylko jeszcze jednego gola. W 71 minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Janicki. Tak też ten mecz się zakończył. Derby powiatu dla Sokoła Damasławek.

GLKS Sokół – Zamek Gołańcz 3-2

Gole dla Sokoła: Kamil Juszczak, Remigiusz Łuszczyński, Ariel Borucki.

Gole dla Zamku: Dawid Janicki (2).

PIŁKA NOŻNA: Nielbiści są LIDEREM!