Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

PIJANY kierowca GROZIŁ policjantom, że ich ZABIJE, a jednego z nich UDERZYŁ

artdent baner

44-latek został zatrzymany przez wągrowiecką policję. Podczas badania w szpitalu zaatakował funkcjonariuszy.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę w samo południe. Wtedy to na numer alarmowy 112 zadzwonił kierowca, który zauważył srebrnego forda mondeo z rozbitą szybą, który jechał wężykiem. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzane auto do kontroli.

– Od mężczyzny bardzo wyraźnie było czuć alkoholu w wydychanym powietrzu, miał trudności w wypowiadaniu się. Został więc doprowadzony do wągrowieckiej komendy policji. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu – wyjaśnia Dominik Zieliński, rzecznik naszej policji.

44-letni mieszkaniec gminy Margonin w trakcie czynności związanych z zatrzymaniem był agresywny. Podczas oczekiwania na badanie lekarskie w wągrowieckim szpitalu wulgarnie obrażał policjantów, a  jednego z nich skopał, czym naruszył jego nietykalność. Kierował również wobec nich groźby pobawienia życia.

Mężczyzna został osadzony za kratami policyjnej celi. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, podczas składania wyjaśnień zasłaniał się niepamięcią.

– Teraz, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz groźby karalne wobec policjantów, grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zwolniony za poręczeniem majątkowym w kwocie 10 tysięcy złotych, a także obowiązkiem stawiania się 2 razy w tygodniu w KPP w Wągrowcu na dozór – tłumaczy rzecznik.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Dyrektorki odebrały już nominacje na stanowiska

Redakcja

POLICJA INFORMUJE: W najbliższych dniach w Wągrowcu będą UTRUDNIENIA w ruchu

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek na obwodnicy. Zderzenie dwóch samochodów. Jedno auto dachowało [FOTO]

Redakcja