Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

PIJANA KOBIETA PRÓBOWAŁA UCIEC POLICJANTOM!

Naraziła innych na niebezpieczeństwo, a siebie na poważne konsekwencje prawne. Kobieta nie dość, że prowadziła pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości, to na dodatek uciekała przed policjantami, czym popełniła kolejne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 czerwca około godziny 17:30. Patrol dzielnicowych z gołanieckiego posterunku policji niemal na granicy powiatu zauważył jadącą vw polo na bydgoskich numerach rejestracyjnych kobietę. Cała sytuacja miała miejsce na gminnych drogach pomiędzy Gołańczą a Margoninem.

Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli podali sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierująca jak tylko spostrzegła policjantów, wcisnęła pedał gazu. Policjanci podjęli pościg. Zatrzymali pojazd w miejscowości Lipiny, już na terenie powiatu chodzieskiego.

Okazało się że kobieta zdecydowała się na kierowanie pojazdem, pomimo że miała w organizmie około 2,2 promila alkoholu.

Kobieta swoim zachowaniem naraziła się na postawienie zarzutów za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za nie zatrzymanie niezwłoczne pojazdu. Za to grozi kara  5 tysięcy złotych grzywny,  orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów, a także od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wągrowcu

Czytaj także

Zmiana zarządu koła emeryckiego w Gołańczy

Redakcja

POLICJA OSTRZEGA: Oszuści podszywają się pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Wągrowcu

Redakcja

Rusza akcja policji „Bezpieczne Andrzejki”

Redakcja