Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pędził pijany. Nie zatrzymał się do kontroli. Policja go złapała [FOTO]

Policjanci z wągrowieckiej drogówki prowadzili w miniony wtorek działania kontrolne na odcinku drogi wojewódzkiej nr 190 w miejscowości Łaziska pod Wągrowcem. W pewnym momencie zwrócili uwagę na nadjeżdżającą od strony Gniezna toyotę rav4. Czarny SUV jechał w obszarze zabudowanym zdecydowanie za szybko.

Pomiar prędkości wykazał 77 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje dopuszczalne 50 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale kierowca nie zareagował, a po ominięciu policjantów przyspieszył i odjechał w stronę Wągrowca.

– Samochód zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Policjanci sprawnie dogonili pojazd i zrównali się z nim. Kierujący widząc sytuację zatrzymał się. Po miał już do czynienia z mundurowymi. Woń alkoholu dobiegająca z pojazdu utwierdziła policjantów w przekonaniu dlaczego mężczyzna chciał uniknąć tej kontroli – tłumaczy policja.

Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowało się około 2 promile alkoholu Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wągrowcu na dalsze czynności.

Mężczyzna odpowie za dwa wykroczenia – przekroczenia prędkości i niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co może otrzymać karę grzywny od 320 do nawet 5000 złotych i 20 pkt karnych.

Poważniejszy zarzut usłyszy od prowadzących postępowanie karne, za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna od 5 tysięcy złotych. Mężczyźnie już zatrzymano prawo jazdy. Z uwagi na jego stan, w postępowaniu zasądzony zostanie przepadek pojazdu lub jego równowartości.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

POLICJA SZUKA ZAGINIONYCH Z WĄGROWCA I MIEŚCISKA [FOTO]

Krzysztof Czapul

POLICJA OSTRZEGA: Oszustwo na „konkurs IKEA”

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul