serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Pan Ryszard, zawodowy kierowca i miłośnik motocykli z Wągrowca, stracił obie nogi. POMÓŻMY MU STANĄĆ O WŁASNYCH SIŁACH! [ZDJĘCIA]

Właśnie ruszyła zbiórka na portalu pomgam.pl. Zainicjował ją syn pana Ryszarda.

Ryszard Wolski to mieszkaniec Wągrowca. Rok temu, tuż po Bożym Narodzeniu 2018 roku pojawiły się u niego pierwsze problemy z nogami. Po niedługim czasie okazało się, że to nieuleczalna choroba – zwapnienia miażdżycowe w naczyniach w obydwu stopach. Rozpoczęła się walka o zdrowie i życie.

– Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości – prywatne wizyty, refundowane przez NFZ, z polecenia znajomych i innych lekarzy. Rok 2019 zakończyłem z amputacją i protezą. W tej chwili minęło 1,5 miesiąca roku 2020 i nie mam też drugiej nogi – wyjaśnia pan Ryszard.

Pan Rysiu jest zawodowym kierowcą. Dotąd całe jego życie było ciągle w drodze i różnych krajach Europy.

– Jazda to moja pasja i życie. Lecz na pierwszym miejscu jest rodzina. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy aktywnie. Wyjeżdżając i zwiedzając nowe miejsca – wspomina wągrowczanin.

Drugą pasją pana Ryszarda są motory. – Sam byłem posiadaczem kilku egzemplarzy. Wyjazdy na zloty, otwarcia i zakończenia sezonu dawały wolność, wiatr we włosach i oderwanie od rzeczywistości – opowiada.

Teraz ma całkiem inne marzenia. Przyznaje, że chciałby spojrzeć na świat z wysokości 180 cm i wyjść z domu bez niczyjej pomocy. Na pierwszą protezę udało się otrzymać dofinansowanie i wsparcie znajomych, rodziny. Niestety, z drugą nie ma już takiej możliwości, ponieważ od 1,5 roku pan Ryszard nie zarabia. A z jednej pensji trudno utrzymać dom i coś jeszcze odłożyć.

Leczenie i rehabilitacje są w trakcie, a to wszystko kosztuje. Liczy się czas, ponieważ w przeciągu 3 miesięcy od amputacji powinna już być założona proteza. Wstępny koszt to ponad 30 tysięcy zł (sama proteza to 20 tys. zł, do tego dochodzą pozostałe koszty m.in. rehabilitacje, dojazdy, wizyty u lekarzy, związane z powstrzymaniem choroby).

– Jestem młodym człowiekiem. 50 lat to nie jest koniec życia. Chciałbym jeszcze dać coś z siebie innym, ale w tym celu muszę chodzić. Mam wspaniałą rodzinę, cudowną wnuczkę. Chcę być dla nich oparciem. Za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczny, a może kiedyś spotkamy się na trasie – z nadzieją przyznaje pan Rysiu.

Wpłacać i pomagać można na portalu pomagam pl. Bezpośredni link znajdziecie tutaj:

https://pomagam.pl/ryszard_wolski?fbclid=IwAR1lFZPR3ilzuWj1PNsg3rpvtOMMUvYR5DaA-RwPOAF2ktd_v5fyGDL_fRY

Czytaj także

Szpital w Wągrowcu wprowadza ograniczenia odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym

Redakcja

To już dziś inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku

Redakcja

Wlazł kotek na drzewo, a znieść go musieli strażacy [FOTO]

Redakcja