Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OŚWIADCZENIE VEOLII: Spółka szanuje decyzję burmistrza, ale się nie poddaje

Spółka wystosowała oświadczenie, które przytaczamy poniżej w całości.

Veolia Energia Poznań uważa, że zrealizowanie projektu „Nowa energia dla Wągrowca” przyniesie mieszkańcom miasta korzyści środowiskowe i ekonomiczne. Jesteśmy przekonani, że ten projekt długofalowo będzie miał pozytywny wpływ na rozwój ciepłownictwa i gospodarkę odpadami w Wągrowcu. 

Jak pokazało m.in. spotkanie z mieszkańcami, zorganizowane przez Veolię 11 lipca br., potrzebny jest dodatkowy czas na to, żeby wiedza na temat budowy ciepłowni opalanej frakcją energetyczną odpadów (pre-RDF), pochodzących z Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie i świadomość związanych z nią korzyści dla Wągrowca, dotarła do mieszkańców i władz samorządowych.

Otrzymana prawomocna decyzja środowiskowa dla tej inwestycji pozostaje ważna przez 6 lat. Narastające problemy z zagospodarowaniem odpadów i związany z nimi prognozowany wzrost  kosztów wywozu odpadów sprawią, że projekt w przyszłości może mieć kluczowe znaczenie dla indywidualnych budżetów mieszkańców Wągrowca oraz dla budżetu miasta, a jego realizacja okaże się niezbędna.

Zarząd Veolii Energii Poznań szanuje stanowisko wyrażone przez Burmistrza w jego oświadczeniu. Jednocześnie chce wykorzystać ten czas na przeanalizowanie możliwych scenariuszy dalszych działań związanych z tym projektem oraz ich wpływu na przyjęte założenia rozwoju ciepłownictwa, walki ze zjawiskiem smogu oraz zanieczyszczeniem środowiska w Wągrowcu. Po tej analizie zakomunikujemy mieszkańcom i władzom Miasta nasze decyzje i plany działania.

Czytaj także

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja

Wągrowieccy policjanci przygotowują świąteczną paczkę dla potrzebujących

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu znaleziono KLUCZE [ZDJĘCIE]

Redakcja