serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

OSTRZEŻENIE: Z powodu intensywnego deszczu grożą nam lokalne podtopienia

Wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie hydrologiczne obejmuje praktycznie cały powiat wągrowiecki.

Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

Ostrzeżenie wydano dla zlewni rzeki Wełny obejmującej prawie cały powiat wągrowiecki, a także m.in. gminy Janowiec Wielkopolski, Kłecko i Rogoźno Wielkopolskie.

O przewidywanych intensywnych opadach deszczu na naszym terenie informowaliśmy dzisiaj w artykule OSTRZEŻENIE IMGW: Dziś i jutro intensywne ulewy. Spadnie nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy!

Ostrzeżenie jest żółte, a więc określa pierwszy, najniższy stopień zagrożenia. Obowiązuje do jutra (czyli poniedziałku 31 sierpnia) do godziny 15.00, a prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień określono na 50 procent.

Co oznacza zagrożenie umiarkowane (stopień 1)?
Stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym przewidywany jest gwałtowny wzrost stanu wody.

Źródło: IMGW

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… z czym i po co idziemy do wyborów

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja