Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż możliwe u nas BURZE i silny DESZCZ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację pogodową stopień ostrzeżenia może zostać zmieniony

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje dzisiaj w czwartek 11 lipca od godziny 10.00 i potrwa do godziny 20.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Infografiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze kilka dni we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +33 st. C

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż UPAŁ, a do tego możliwe BURZE, ulewy, wichury i grad

Redakcja