Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Czeka nas SERIA MROŹNYCH NOCY. Temperatura spadnie nawet do -6°C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj kolejne oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewiduje na terenie naszego powiatu miejscami spadek temperatury powietrza do -3°C do -1°C, a przy gruncie do nawet -6°C. Temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od 7°C do 9°C.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Będzie obowiązywać od północy (z soboty na niedzielę) i potrwa aż do wtorkowego poranka (27 kwietnia), do godziny 8.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
Infografika: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze kilka dni we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +33 st. C

Redakcja