serpol praca

Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

OSTATNI odcinek OBWODNICY coraz BLIŻEJ – informuje Ratusz

Burmistrz Wągrowca podpisał umowę z poznańską firmą „ARCHIDROG” na opracowanie projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla zadania pod nazwą „Budowa V etapu obwodnicy miasta Wągrowca w ciągu drogi wojewódzkiej 241”.

– Przygotowanie dokumentacji dla tej inwestycji pozwoli głównemu inwestorowi, czyli Wojewódzkiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, przystąpić do kolejnych etapów prac, które przybliżą datę realizacji tej ważnej dla naszego regionu inwestycji – wyjaśniają wągrowieccy urzędnicy.

To kolejny krok do ostatniego etapu obwodnicy naszego miasta. Przypomnijmy, że przed rokiem podpisano list intencyjny w tej sprawie

Teraz miasto Wągrowiec zobowiązało się do wykonania projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia. Wartość umowy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji to blisko 165 tysięcy i w całości zostanie sfinansowana przez miasto.

Zgodnie z umową „ARCHIDROG” przygotuje koncepcję poprowadzenia przebiegu obwodnicy Wągrowca w ciągu drogi  wojewódzkiej  nr 190 Margonin – Wągrowiec. Planowany przebieg ma łączyć drogę wojewódzką 190 z drogą wojewódzką 241 i być usytuowany po północno-wschodniej stronie miasta z początkiem przed miejscowością Durowo i końcem na rondzie przy ulicy Kcyńskiej w Wągrowcu. Orientacyjna długość ostatniego odcinka obwodnicy miasta to około 2,5 kilometra.

– Na realizację inwestycji czekają zarówno kierowcy samochodów,  jak i piesi oraz rowerzyści dla których będzie zaprojektowana ścieżka pieszo-rowerowa – tłumaczą urzędnicy Ratusza.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja