Okno na Wągrowiec
Rolnictwo Wiadomości

OFICJALNE: SUSZA na terenie gminy Wągrowiec

kondolencje majchrzak

Do dnia ogłoszenia komunikatu susza wystąpiła u nas w pięciu uprawach na glebach kategorii I: zboża ozime, zboża jare, rzepak i rzepik, krzewy owocowe i truskawki oraz w trzech uprawach na glebach kategorii II: zboża ozime, zboża jare oraz truskawki.

Wójt Gminy Wągrowiec informuje, że na stronie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa na terenie gminy Wągrowiec potwierdzono wystąpienie w 2022 roku suszy rolniczej.

Kategorię gleby sprawdzić można na stronie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa pod linkiem https://susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/ .

Wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych należy składać elektronicznie poprzez aplikację publiczną pod linkiem:

https://susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/

– Z uwagi na brak możliwości dodania kolejnych upraw zagrożonych suszą na poszczególnych kategoriach gleby, a nie uwzględnionych w dotychczasowych raportach, ogłoszonych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa zaleca się wstrzymanie przez producentów rolnych składania wniosków do końca okresu raportowania, to jest do 30 września 2022 roku. Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 października 2022 roku – wyjaśniają gminni urzędnicy i dodają:

– W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Wągrowiec pod numerem telefonu 67 26 80 809 lub 67 26 80 826.

Źródło: Gmina Wągrowiec

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

WAŻNE: Nie będzie WODY w jednej z wiosek w gminie Wągrowiec

Redakcja

Burmistrz w plenerze udzielił ślubu Natalii i Waldemarowi [ZDJĘCIA]

Redakcja

Wągrowieckie wodociągi przekażą bezpłatnie rolnikom wartościowy osad

Redakcja