serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

Odnowienie Rynku zbyt drogie! Burmistrz uspokaja: prace i tak ruszą już wkrótce

Okazało się, że firmy, które chciały zazielenić wągrowiecki Rynek, wyceniły to tak, że miasta na to nie stać. Jarosław Berendt zapewnia, że ta inwestycja i tak zostanie zrealizowana.

– Pragnę rozwiać wątpliwości, które pojawiły się w opinii publicznej w sprawie realizacji zadania polegającego na rewitalizacji naszego Rynku poprzez zwiększenie liczby drzew i krzewów. Niestety, przetarg na zagospodarowanie zielenią i małą architekturą Rynku w Wągrowcu „Rynek pełen zieleni” nie został rozstrzygnięty z powodu zbyt wysokich ofert – wyjaśnia Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

Włodarz naszego miasta zaraz jednak dodaje, że to nie przeszkodzi realizacji tej inwestycji, bo choć termin realizacji tego zamówienia jest bardzo krótki i kończy się z dniem 30 listopada tego roku, to burmistrz podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do udzielenia tego zamówienia z wolnej ręki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu.

– Przekazanie zadania MPWiK, jako spółce miejskiej, pozwoli na zrealizowanie zadania w terminie wskazanym w dofinansowaniu, a także daje zamawiającemu większy nadzór nad wykonawcą – tłumaczy Berendt, który zapewnia, że po ustaleniu szczegółów dotyczących realizacji tego projektu z MPWIK, prace powinny ruszyć na początku listopada.

Źródło: FB Jarosław Berendt – Burmistrz Miasta Wągrowca

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja